واکنش فرمانده انتظامی میناب به حواشی حوادث کرگان / نمی‌دانیم در میناب قانون را اجرا کنیم یا به خواسته و رضایت برخی افراد عمل کنیم/ جوان کرگانی با شلیک مستقیم کشته نشد

واکنش تند فرمانده انتظامی میناب به حواشی حوادث کرگان / نمی‌دانیم در میناب قانون را اجرا کنیم یا به خواسته و رضایت برخی افراد عمل کنیم/ تهدید به افشا تمامی مستندات مقابله با قاچاق در میناب

فرمانده انتظامی میناب پس از روزها سکوت پیرامون حوادث اخیر، سرانجام در نشستی مطبوعاتی توضیحاتی کامل را پیرامون این موارد بیان کرد.

کد خبر : 96135748        تاریخ انتشار :  پنج شنبه, 12 بهمن 1396

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، سرهنگ محمد رستمی عصر امروز در نشست خبری با فعالان رسانه‌ای در میناب با بیان این که رسانه‌ها می‌توانند نقش به سزایی در اقناع سازی افکار عمومی ایفا کنند، اظهار داشت: طی یک ماه اخیر هجمه‌های سنگینی بر مجموعه انتظامی میناب وارد شد که همه اینها با هدف تخریب نیروی انتظامی و تضعیف روحیه نیروهای این مجموعه در ماموریت‌هاست.

 

رستمی با اشاره به حادثه چهارم بهمن ماه جاری در بندر کرگان، افزود: در این تاریخ در راستای اجرای سلسله طرح‌های ارتقا امنیت اجتماعی و دستور فرماندهی انتظامی استان طرحی در بندرکرگان که یکی از مناطق آلوده به قاچاق کالا است اجرا شد.

 

فرمانده انتظامی میناب ادامه داد: متاسفانه پس از اجرای این طرح برخی مسئولان در تریبون‌ها مطالبی ناصحیح و نسنجیده مطرح کردند.

 

وی با ارائه گزارشی از عملکرد نیروی انتظامی و کشفیات این نیرو طی 10 ماهه سال 96 در حوزه‌های مختلف، گفت: اگر نیروی انتظامی در برخوردها و انجام وظایف گزینشی عمل می‌کند پس چگونه این همه افزایش در کشفیات داشته‌ایم.

 

این مسئول افزود: بیان اینکه نیروی انتظامی گزینشی عمل می‌کند گویای مغرضانه عمل کردن، کینه توزی و سیاسی کاری است.

 

رستمی با گلایه از این که برخی مسئولان در موارد امنیتی مسائل را سیاسی می‌کنند، گفت: در صورتی که این روند ادامه داشته باشد به طور قطع تمام اقدامات خود را رسانه‌ای می‌کنیم.

 

وی افزود: برخی در سخنان خود قسم جلاله یاد می‌کنند که نیروی انتظامی با ماشین حمل مشروبات الکلی برخورد نمی‌کند در صورتی که آمار کشفیات به همراه مستندات آن موجود است و هر کدام از مسئولان که بخواهند در اختیار آنها قرار می‌دهیم.

 

رستمی اظهار داشت: نمی‌دانیم در میناب قانون را اجرا کنیم یا به خواسته و رضایت برخی افراد عمل کنیم ولی البته که نیروی انتظامی قانون را اجرا می‌کند چون مجری قانون است.

 

وی با بیان اینکه، اگر قانون نقص دارد و با شرایط فعلی منطبق نیست به ما ارتباطی ندارد، اضافه کرد: شاید منافع برخی در خطر باشد که به نیروی انتظامی حمله می‌کنند.

 

این مسئول با بیان این مطلب که برخی‌ها اطلاعات خود را از قاچاقچی‌ها دریافت می‌کنند، افزود: برخورد با قاچاقچی تبعات دارد و نظر این افراد به هیچ وجه برای ما مهم نیست.

 

رستمی اظهار داشت: در زمینه استفاده از سلاح قانون به‌کارگیری سلاح مشخص است و مجموعه انتظامی اظهارنظرهای اخیر را از طریق مجاری قانونی پیگیری می‌کند.

 

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی تولید کننده امنیت نیست بلکه پلیس حافظ امنیت است و این مراکز فرهنگی و اجتماعی و مساجد هستند که باید امنیت را تولید کنند.

 

رستمی با بیان این که این گونه صحبت کردن در خصوص دستگاه انتظامی و تضعیف ناجا، تخریب امنیت و تضعیف نظام و حکومت است، طرح مطلبی مبنی بر آزاد شدن و ترخیص 90 درصد کالای قاچاق کشف شده در میناب را کذب، بی اساس، هدایت شده، خط دار و سیاسی دانست و گفت: این افراد وظیفه ذاتی خود را فراموش کرده‌اند چرا که باید محور وحدت و امنیت باشند نه این که به توسعه ناامنی کمک کنند.

 

وی با ارائه توضیحی در خصوص شیوه اجرای طرح در بندرکرگان، گفت: این طرح به صورت محرمانه و با همراهی دادستان میناب اجرا شد.

 

این فرمانده انتظامی در شرق هرمزگان، گفت: با توجه به سوابق و تجاربی که از گذشته وجود داشت و در جهت جلوگیری از تلفات، پیش از اجرای طرح با رئیس شورای اسلامی آنجا موضوع بازرسی از چند منزل را مطرح کردیم تا با اطلاع رسانی از تجمع و تحرک توسط برخی جوانان و مردم جلوگیری صورت گیرد و شورا هم که نظر مساعد داشت این خواسته را پذیرفت ولی پس از دقایقی رئیس شورا اعلام کرد که صحبت‌های ما کارساز نبوده برخی به دنبال ایجاد تشنج هستند.

 

وی افزود: از بدو حضور نیروی انتظامی در بندرکرگان تعدادی با سنگ پرانی و فشفشه سعی در ممانعت از انجام عملیات داشتند.

 

فرمانده انتظامی میناب اظهار داشت: تعداد زیادی فشفشه به سمت ماموران رها شد که یکی از نیروها به علت اصابت فشفشه به پای چپ نیز مصدوم شد.

 

وی گفت: در این لحظه نیروها به خاطر حفظ جان و سلاحشان مبادرت به تیراندازی کردند که جوان کشته نیز توسط نظر کارشناس و پزشکی قانونی مشخص شده با گلوله مستقیم کشته نشده بلکه تیر پس از اصابت به جای دیگر به این جوان برخورد کرده است.

 

این مسئول با ذکر این مطلب که آیا تیراندازی در اجرای طرح کار صحیحی بوده را تایید نمی‌کنیم، گفت: متاسفانه هم اکنون این حادثه رخ داده و پرونده در مراجع قضایی در دست بررسی و رسیدگی است و اگر نیرو مقصر باشد مردم مطمئن باشند برخورد لازم خواهد شد.

 

فرمانده انتظامی میناب در پاسخ به علل جمع‌آوری دستگاه DVR دوربین‌های مداربسته دهیاری بندرکرگان، اظهار داشت: این سیستم هم برای استفاده از تصاویر ضبط شده آن در خصوص شیوه کشته شدن فرد و هم برای جلوگیری و نشر تصاویر که عده‌ای تصمیم داشتند به شبکه‌های معاند نظام ارسال کنند جمع‌آوری شد.

 

وی گفت: این طرح برای جمع‌آوری داروهای غیرمجازی بود که بدون مجوز وارد کشور و منطقه شده بود و در چند خانه نگهداری می‌شد.

 

رستمی در خصوص شلیک با تفنگ ساچمه‌ای توسط نیروی انتظامی به صورت یک جوان در یکی از روستاهای میناب نیز توضیحی ارائه کرد و گفت: در یکی از ماموریت‌ها عده‌ای به سمت نیروها حمله‌ور می‌شوند و ماموران به جهت حفظ جان و سلاح خود شلیک می‌کنند.

 

وی افزود: این پرونده هم در حال بررسی است و اگر ضوابط استفاده از سلاح رعایت نشده است با فرد خاطی برخورد می‌شود که در یک ماه آینده گزارش کامل این موضوع اطلاع رسانی می‌شود.

 

فرمانده انتظامی در خصوص حادثه اخیر اقدام به گروگان‌گیری در یکی از خیاطی‌های سطح شهر میناب هم با ارائه توضیحاتی، گفت: این گروگان‌گیری با همکاری نیروهای بسبج نافرجام مانده و ابعاد مختلف این حادثه نیز در حال بررسی است و هنوز به سرنخ هایی نرسیده‌ایم.

 

به گزارش تسنیم، کشته شدن جوانی طی روزهای گذشته در جریان عملیات پلیس در کرگان، واکنش‌های زیادی را در بین مردم و امام جمعه میناب داشته است، کرگان با یک هزار و 400 خانوار و پنج هزار و 282 نفر جمعیت روستایی بندری است که در بخش بندزرک میناب قرار دارد و شغل مردم آن صیادی و تجارت از راه دریا است./تسنیم

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان