واکنش مجدد نماینده مردم شرق هرمزگان به توقف صادرات گوجه فرنگی: هزاران تن محصول گوجه فرنگی در توکهور و هشت بندی در حال نابودی است / توقف صادرات گوجه فرنگی قابل پذیرش نیست/ پیگیری های فشرده در سطح ملی برای صدور مجدد مجوز صادرات گوجه فرنگی

حجت الاسلام سید مصطفی ذوالقدر نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی

نماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: هزاران تن محصولات کشاورزی در منطقه توکهور-هشت بندی بدلیل بسته بودن صادرات در حال نابود شدن است 

کد خبر : 96133047        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 22 اسفند 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی» حجت الاسلام سید مصطفی ذوالقدر نماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در نشست اعضای شورای مرکزی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در بندرعباس، گفت: هزاران تن محصولات کشاورزی در منطقه توکهور-هشت بندی بدلیل بسته بودن صادرات در حال نابود شدن است و وظیفه ذاتی نمایندگان دفاع از حقوق مردم است و نباید از آنها خواست در این زمینه سکوت کنند.

 

وی در همین زمینه اظهار کرد: طی روزهای اخیر جلسات متعددی را با وزرای کشاورزی و صمت به همراه معاونین آنها در زمینه صادرات محصولات کشاورزی داشته ایم.

 

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به مبلغ بالای خرید بذر و کودهای کشاورزی نمیتوان جلوی صادرات این محصولات را گرفت.

 

ذوالقدر بر لزوم تنظیم بازار کشور در این شرایط تاکید کرد و گفت: تنها نمی‌توان با برگزاری جلسات مشکلات کشاورزان را حل کرد و باید به فکر معیشت آن‌ها بود.

 

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بیش از هشت ماه پیش در بندرکرگان هزینه های مربوطه در زمینه واگذاری طرح های پرورش میگو به حساب بانک های عامل ریخته شده ولی هنوز به مرحله اجرا در نیامده است.

 

شایان ذکر است هفته گذشته نیز نماینده مردم شرق هرمزگان در واکنشی تند به توقف صادرات محصول گوجه فرنگی که گوجه کاران شرق هرمزگان را متضرر نموده است به شدت عملکرد وزاری جهاد کشاورزی و صنعت معدن و تجارت و همچنین استاندار هرمزگان  را در این خصوص زیر سوال برد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان