وجود ۲۷۷روستای فاقد راه آسفالته درهرمزگان / آغاز فاز دوم احداث هزار کیلومتر راه روستایی در هرمزگان

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان: ۲۷۷روستای بالای ۲۰ خانوار در هرمزگان فاقد راه آسفالته است

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: در حال حاضر ۲۷۷ روستای بالای ۲۰ خانوار معادل ۲۲ درصد کل روستاهای استان فاقد راه مناسب آسفالته است.

کد خبر : 96137334        تاریخ انتشار :  شنبه, 01 ارديبهشت 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، غلامحسین شیری مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان در دیدار با استاندار هرمزگان به اقدامات انجام شده در حوزه راه و شهرسازی پرداخت و گفت: در حوزه راه روستایی از ابتدای سال اقدامات مختلفی انجام شده است.

 

به گفته وی، ۳۰ درصد روستاهای استان از راه مناسب برخوردار نیستند که عمده آنها در مناطق صعب العبور و کوهستانی است.

 

شیری، عمده مشکل راه و شهرسازی در حوزه راه روستایی را پراکندگی، تامین منابع مالی و تامین قیر دانست که اگر مرتفع شود می توان در حوزه راه روستایی به میزان مطلوب دست یافت.

 

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان اضافه کرد: در حال حاضر ۲۷۷ روستای بالای ۲۰ خانوار معادل ۲۲ درصد کل روستاهای استان فاقد راه مناسب آسفالته است که برای برخورداری این روستاها از راه آسفالته می بایست یک هزار و ۷۸۲ کیلومتر راه ساخته شود که برای این منظور از شهریور ماه سال گذشته اجرای ۱۰۰۰ کیلومتر دوم آسفالت راه های روستایی در برنامه اداره کل راه و شهرسازی قرار گرفته است.

 

وی ابراز امیدواری کرد، شهریور سال جاری ۵۰۰ کیلومتر از این پروژه آسفالت و به بهره برداری برسد.

 

به گفته شیری، از شهریور سال گذشته تاکنون ۱۸۵ کیلومتر آسفالت طرح ۱۰۰۰ کیلومتر دوم راه روستایی انجام و ۲۸۳ کیلومتر هم زیر سازی و آماده آسفالت است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان به دیگر اقدامات در دست اجرای راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: احداث ۴۰۰ کیلومتر راه و ساخت ۱۶۰۰ متر پل بزرگ بطول یک هزار و ۵۸۳ متر با اعتباری بالغ بر ۶۴۵ میلیارد تومان در دست اقدام است.

 

شیری همچنین با اشاره به مطالب مطرح شده در این جلسه گفت: تقاطع جاده چارک با مشارکت راه و شهرسازی، منطقه آزاد و شرکت نفت، محور چارک – بندر مقام با مشارکت سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، محور کمشک به حمیران با مشارکت خیرین، رینگ جزیره هرمز با مشارکت بنیاد برکت، محور دوکوه به احمدی ضمن اجرا و تامین منابع مالی تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

 

استاندار هرمزگان گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان سال گذشته با احداث ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی نشان داد که از سرعت عمل و ظرفیت بالایی برای انجام پروژه ها برخوردار است.

 

فریدون همتی در دیدار با مدیرکل راه وشهرسازی افزود: اجرای این طرح عظیم انتظارات از راه و شهرسازی را بالا برده و انتظار می رود این اداره کل همچون سال گذشته با یک بسیج جدی، پروژه های برنامه ریزی شده را به سرانجام رساند.

 

وی با بیان اینکه استانداری در این راستا حمایت های لازم را از راه و شهرسازی خواهد داشت، تصریح کرد، در مسیر عمرانی در حوزه راه، مسکن و شهرسازی هر کمکی که به سرعت بخشیدن این پروژه ها بیانجامد، انجام خواهیم داد.

 

همتی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین وظایف راه و شهرسازی احیای بافت های فرسوده و اصلاح آن است، خاطرنشان کرد، افرادی که در این بخش ساکن هستند از وضعیت نامناسب مسکن و سرپناه قرار دارند به طور معمول خانه های بسیار قدیمی، کوچه های تنگ و باریک و کوچک را می بینیم و در عین حال، هیچگونه امکانات محلی وجود ندارد.

 

وی در ادامه به دستور رئیس جمهور مبنی بر احیای بافت های فرسوده اشاه کرد و اذعان داشت: دستگاه های متولی باید همت کنند که تمام خیابان های محله چاهستانی ها تا هفته دولت بازگشایی شود و سپس به گونه ای عمل کنیم که بخش خصوصی نیز بتواند با محرک های تشویقی وارد عمل شود./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان