کاهش 90 درصدی بارندگی ها در هرمزگان نسبت به میانگین بلند مدت / درخواست استاندار از سازمان ها و مردم برای عبور از بحران

استاندار هرمزگان: مردم و سازمان‌ها با صرفه جویی مانع از جیره بندی آب شوند

استاندار هرمزگان گفت: کمبود آب در هرمزگان جدی است و مردم و سازمان‌ها در مصرف آب صرفه جویی کنند.

کد خبر : 96138158        تاریخ انتشار :  پنج شنبه, 16 فروردين 1397

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس، فریدون همتی در اولین نشست شورای حفاظت از منابع آب هرمزگان در سال ۹۷ افزود: امسال بارندگی‌ها ۹۰ درصد کمتر از میانگین بلند مدت استان بوده است.


وی افزود: اکنون ذخایر سد‌ها و منابع آب استان بسیار کم است و برای عبور از این بحران و جلوگیری از جیره بندی نیاز به صرفه جویی در مصرف آب است.


فریدون همتی افزود: رسانه‌ها و صداوسیما باید با اطلاع رسانی در این زمینه به کاهش مصرف آب کمک کنند و آموزش و پرورش نیز باید به شکل جدی در زمینه مصرف آب فرهنگ سازی کند.


وی گفت: تلاش می‌شود تا آب شیرین کن‌های در دست ساخت در استان هر چه زودتر به بهره برداری برسد تا بخشی از کمبود‌ها جبران شود.


همتی افزود: مصرف کننده گان عمده آب در استان شناسایی شده اند و تلاش می‌شود از این مصرف کننده گان مانند فضای سبز شهری و برخی صنایع، کم شود.


استاندار هرمزگان افزود: تمام تلاش مان بر این است که کار به جیره بندی و قطعی آب نکشد و امیدواریم با دعای مردم در ماه‌های پیش رو شاهد بارندگی هم باشیم.


مدیر آب و فاضلاب شهری هرمزگان نیز در این نشست گفت: لوازم و دستگاه‌های کاهنده مصرف آب در بخش مصرف خانگی می‌تواند تا ۳۰ درصد مصرف آب را کاهش دهد.


امین قصمی افزود: شهر بندرعباس بیش از هزار و ۶۰۰ کیلومتر شبکه لوله کشی آب دارد که ۴۵ درصد از این شبکه عمر بالای سی سال دارد و نیازمند نوسازی است.


هوشنگ ملایی مدیر آب منطقه هرمزگان نیز در این نشست گفت: انتظار می‌رود دستگاه‌هایی مانند شهرداری در کنار توسعه فضای سبز شهری، وابستگی خود به آب شرب را کاملا قطع کند و از منابع دیگر آبی استفاده کند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان