۱۲ روستا در هشت بندی به زیر آب رفت/لزوم کمک به سیل زدگان

تصاویر وقوع سیلاب بی سابقه در هشتبندی هشت بندی هرمزگان

رئیس شورای اسلامی بخش توکهور وهشت بندی گفت: در پی بارندگی صبح امروز ۱۲ روستا کاملا در این بخش به زیر آب رفت.

کد خبر : 96        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 24 بهمن 1397

 

به گزارش خبرنگار مهر، محمد بهرامی در گفتگو با مهر در مورد وضعیت روستاهای سیل زده در بخش توکهور و هشت بندی گفت: صبح سه شنبه یک سامانه قدرتمند بارشی منطقه توکهور و هشتبندی را فرا گرفت که در چهل سال اخیر میزان بارش آن بی سابقه بوده است. این بارندگی که با شدت زیادی از نه صبح تا یک ظهر ادامه داشت خسارت های گسترده ای را به همراه داشت.

 

رئیس شورای اسلامی بخش توکهور و هشتبندی خاطرنشان کرد: بارندگی بی سابقه امروز باعث طغیان گسترده رودخانه های فصلی در منطقه توکهور وهشتبندی شد. ۱۲ روستای چاه داراز، هشتبندی دو، ریگ مولد، چاه حیدر حامین، امام آباد، بندک، توکهور، ریگ مولد، حعفر آباد و امیرآباد دچار سیل زدگی شده اند.

 

بهرامی گفت: طغیان رودخانه های فصلی باعث مسدود شدن راه ارتباطی هشتبندی به مرکز شهرستان میناب و هشتبندی به مرکز شهرستان رودان برای چند ساعت گردید.

 

وی تصریح کرد: بارندگی بی سابقه امروز در هشتبندی باعث اختلال گسترده خطوط ارتباطی در این منطقه شد که هم اکنون به شرایط عادی بازگشته است.

 

رئیس شورای اسلامی بخش توکهور و هشتبندی افزود: در پی این بارش بی سابقه و طغیان رودخانه های فصلی و سر ریز شدن رودخانه ها از پل ها این امر باعث ورود گسترده آب به منازل اهالی در روستاهای ریگ مولد توکهور و محله علی آباد هشتبندی دو گردید و تمام منازل اهالی روستای ریگ مولد توکهور کاملا زیر آب رفته است.

 

بهرامی تصریح کرد: اگر این سیلاب ها در شب به وقوع پیوسته بود قطعا به دلیل ناگهانی بودن خسارت جانی در پی داشت .

 

رئیس شورای اسلامی بخش توکهور وهشتبندی خاطرنشان کرد: با توجه به در پیش بودن موجود جدید بارش ها اعزام دستگاه های سنگین نظیر بلدوز و لودر برای ایجاد دیوار حفاظتی در روستاها و لایروبی رودخانه ها بیش از پیش ضروری است و در این رابطه از مدیریت بحران استانداری درخواست کمک داریم.

 

وی تصریح کرد: به دلیل بی سابقه بودن بارش ها سیلاب باغات و اراضی کشاورزی اهالی را در امان نگذاشته و بسیاری از مزارع کشاورزی به ویژه در روستای حجت آباد کاملا به زیر آب رفته است و خسارت های فروانی برجای گذاشته است.

 

بهرامی افزود: با توجه به گستردگی خسارت ها به مزارع کشاورزان اعزام تیم های ارزیاب برای ارزیابی میزان خسارت وارده به کشاورزان با قید فورت ضروری است.

 

رئیس شورای اسلامی بخش توکهور وهشتبندی گفت: با توجه به گستردگی خسارت ها تشکیل ستاد بحران شهرستان میناب در منطقه توکهور و هشت بندی برای تسریع را خدمات رسانی به سیل زدگان بیش از پیش ضروری است.

 

بهرامی گفت: با توجه به اینکه سیلاب به بسیاری از منازل هالی وارد گردیده است مردم منطقه به اقلام امدادی نظیر پتو و مواد غذایی به شدت نیازمند هستند.

وی در پایان گفت:شدت بارندگی باعث آبگیری سد بزرگ آبخیزداری هشتبندی بعد گذشت چندین سال از زمان بهره برداری از آن شد.

 

دیدگاه‌ها   

0 #1 فالق 1397-11-24 13:25
سلام دقیق تر لطفا... ان شاالله اینقدر هست که از اصفهان و کاشون بلند شیم بیایم برا کمک یا کمک بفرستیم؟
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان