رئوفي:آيت الله هاشمي مرد روز هاي سخت انقلاب بود / هاشمي از تاثيرگذارترين شخصيت ها و يكي از ستون هاي انقلاب بود

رئوفي در مراسم بزرگداشت آيت الله هاشمي رفسنجاني آيت الله هاشمي مرد روز هاي سخت انقلاب بود / هاشمي از تاثيرگذارترين شخصيت ها و يكي از ستون هاي انقلاب بود

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: آيت الله هاشمي رفسنجاني مرد روز هاي سخت انقلاب اسلامي ايران بود و شخصي بود كه بحران ها را مديريت مي كرد،  پيروزي انقلاب ، درگيري هاي بعد از پيروزي انقلاب ، دوران دفاع مقدس و دوران سازندگي از مهمترين بحران هاي بود كه ايشان در كنارحضرت  امام(ره)  و مقام معظم  رهبري آنها را مديريت نمود.

کد خبر : 95101610        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 20 دی 1395

به گزارش پايگاه خبري «هشت بندي»علي رئوفي معاون هاهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان در مراسم عزاداري وفات حضرت معصومه(س) و رحلت ملكوتي حضرت آيت الله هاشمي رفسنجاني يار ديرين حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب خاطرنشان كرد : اين حادثه جان گداز با دو حادثه بزرگ ديگر يعني وفات حضرت معصومه كريمه اهل بيت (ع) و سالروز شهادت امير كبير سردار بزرگ ايران تقارن دارد كه اين امر نشانه بار معنايي و عاقبت بخيري اين مرد بزرگ دوران هاي مختلف انقلاب است .


رئوفي در ادامه با اشاره به بيانات حضرت امام در خصوص انقلاب اسلامي ايران تصريح كرد: امام راحل فرمودند انتظار حادثه از نيمه خرداد مي كشم از خرداد 42 تا خرداد 68 آغاز نهضت اسلامي حضرت امام و ارتحال ملكوتي بنيانگذار كبير انقلاب در اين ايام به وقوع پيوست.


وي در ادامه به اهميت جايگاه عالمان ديني از نگاه معصومين به ويژه نبي اكرم(ص) اشاره و در اين رابطه افزود : پيامبر اكرم مي فرمايند وقتي عالمي از دنيا مي رود رخنه اي در اسلام ايجاد مي شود هيچ چيري جاي آن را پر نخواهد كرد .


رئوفي در ادامه با اشاره به ويژه گي هاي برجسته حضرت ايت الله رفسنجاني خاطرنشان كرد: ايشان روحاني سياست مدار ، نويسنده و مفسر قرآن بود و از جمله آثار معروف ايشان كتاب امير كبير قهرمان مبارزه با استعمار و تاليفاتي نيز در خصوص مردم فلسطين و مبارزان آن سرزمين است.


رئوفي در ادامه خاطرنشان كرد : آيت الله هاشمي رفسنجاني نخستين رئيس مجلس در ايران ، چهارمين رئيس جمهور و رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام تا آخرين لحظه عمر شان بودند كه اين امر نشانه جايگاه و شخصيت مهم ايشان در نظام اسلامي ايران مي باشد.


معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان در ادامه با اشاره به مبارزات آيت الله هاشمي رفسنجاني در اين رابطه خاطرنشان كرد: ايشان از تاثير گذارترين شخصيت ها در پيروزي انقلاب اسلامي ايران بودند و از اواخر دهه 30 با حضرت امام آشنا شدند و شاگرد معظم له بودند و در نهضت پيروزي انقلاب ايشان را ياري نمودند .


رئوفي در ادامه خاطرنشان كرد: اين عالم مجاهد از سال 1340 مبارزات خود را در كنار حضرت امام (ره) براي پيروزي انقلاب آغاز كرد و از مخالفان اصلي اقدمات نو گرايانه رژيم پهلوي ويا همان انقلاب سفيد شاه بودند و به خاطر همين مخالفت ها دستگير ، زنداني و شكنجه شد .


معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان در همين رابطه افزود: آيت الله هاشمي رفسنجاني از سال 1337 تا 1357 مجموعا 7 بار دستگير و در مجموع 4 سال و 5 ماه توسط عوامل رژيم شاهنشاهي زنداني و شكنجه شد .


وي در ادامه اظهارداشت: آيت الله هاشمي رفسجاني تا پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي شكنجه هاي شديدي توسط عومل شاهنشاهي ديد و از افرادي بود كه پيوند عميقي با حزب موتلفه اسلامي داشت.


رئوفي در ادامه با اشاره به پيام هاي مختلف تسليت صادرشده در پي درگذشت آيت الله هاشمي رفسنجاني خاطرنشان كرد: از ديروز تاكنون زيباترين و بهترين پيام هاي تسليت در پي ارتحال ملكوتي آيت الله هاشمي رفسنجاني از سوي شخصيت هاي مختلف كشوري ، لشكري و خارجي صادر شد كه سر سبد اين پيام ها پيام مقام معظم رهبري است كه اتمام حجتي براي همگان است كه رهبر معظم انقلاب در اين پيام مهم فرمودند جايگزيني براي آيت الله هاشمي رفسنجاني براي من نخواهد بود و سابقه دوستي ، آشنايي و همرزمي ايشان با من 59 سال مي باشد.


وي در ادامه تصريح كرد: آيت الله هاشمي رفسنجاني مرد روز هاي سخت انقلاب اسلامي ايران بود و شخصي بود كه بحران ها را مديريت مي كرد، پيروزي انقلاب ، درگيري هاي بعد از پيروزي انقلاب ، دوران دفاع مقدس و دوران سازندگي از مهمترين بحران هاي بود كه ايشان در كنارحضرت امام(ره) و مقام معظم رهبري آنها را مديريت نمود.


معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان درپايان افزود: در حوادث سال 88 آيت الله هاشمي رفسنجاني براي حفظ و بقاي انقلاب اسلامي و مديريت اين حوادث در برابر دستگيري فرزندانش هيچ اعتراضي نكرد و ايشان يكي از ستون هاي انقلاب بود و براي نظام بسيار دلسوز بود و حتي براي رد صلاحيت خود در سال 92 براي حفظ انقلاب اسلامي هيچ اعتراضي نكرد و اين كلام امام است كه مي فرمايند تا نهضت زنده است هاشمي زنده است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان