جزئيات واردات رب گوجه فله ای به کشور در اوج بحران فروش اين محصول در هرمزگان

واردات رب گوجه فله ای به کشور/محصول کشاورز هرمزگانی زیر پا، له می شود

رییس نظام صنفی کشاورزی شهرستان بندرعباس ار ورود رب گوجه فرنگی فله ای به کشور انتقاد کرد و محصول کشاورز هرمزگانی که با سختی ها فراوان تولید می کند زیر پا، له می شود.

کد خبر : 94138888        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 22 دی 1395

 به گزارش پايگاه خبري «هشت بندي»هادی جوادی، رییس نظام صنفی کشاورزی شهرستان بندرعباس در گفتگو با  شبستان با بیان اینکه مشتقات گوجه فرنگی و گوجه های فراوری شده به خصوص رب آن به صورت فله ای از کشورهای بیگانه وارد کشور می شود، افزود: این محصول در بشکه های 220 لیتری با قیمت هرکیلو 310 تومان تا درب ورود گمرک وارد کشور می شود و خوراک کارخانه های تولید رب ایران را تامین می کند.


به گفته وی؛ 90 درصد کمپوت های عرضه شده در کشور نیز، به صورت فله ای و در بشکه های 220 لیتری از خارج وارد و در کارخانه های کشور بسته بندی می شود.

جوادی با بیان اینکه محصول گوجه فرنگی کشور می تواند خوراک کارخانه های کشور را تامین کند، یادآور شد: رب، سس، آب گوچه و عصاره گوجه از مشتقات گوجه فرنگی هستند و این محصول نقش مهمی در اتشتغالزایی دارد.

رییس نظام صنفی کشاورزی شهرستان بندرعباس خاطرنشان ساخت: به جای اینکه شرایط کار برای کارگران مزارع گوچه در خارج کشور را فراهم کنیم، چرا نباید کشاورزان و زارعین ما در کشور به سر کار بروند و قوت لایموت خود را بدست آورند؟

وی، تنها وزارت جهاد کشاورزی را متولی این کار ندانست با این حال خواستار تعریف و شکل گیری یک اکولوژی و چرخه حیات از طریق وزارت جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و تجارت و وزارت امور خارجه شد تا از این طریق بازارهای مصرف در کشورهای هدف را شناسایی و محصلات را به آن سمت هدایت کنند.

به گفته جوادی؛ زارعین چینی که محصولاتشان به کشورهای مختلف دنیا از جمله ایران صادر می شود هیچگاه خودشان این کار را انجام نمی دهند، بلکه رایزن های اقتصادی آنها در کشورهای دیگر برای محصولاتشان بازار و مشتری پیدا می کنند.

وی پیشنهاد داد: برای تحصیل نتیجه و رسیدن به اهداف از جانب مدیران در ارتباط با کشاورزی و همراهی تشکل های در این حوزه کمیته های گوناگونی تشکیل دهند تا در رهگذر انجام اموری که در این زمینه تحقق پیدا می کند آنچه را که اقتصاد کشاورزی که اقتصاد مقاومتی بر پایه آن استوار است دریافت کنند.

 

*برای دريافت و آگاهي از آخرين اخبار و تصاوير هشتبندي ، هرمزگان ، ايران و جهان، به کانال پايگاه خبري هشت بندي در تلگرام  بپیوندید:*

لینک عضویت

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان