آخر هفته دریا در هرمزگان طوفانی است

 

نقشه‌های هواشناسی نشان می دهد از روز پنج‌شنبه تا یک‌شنبه گذر امواج ناپایدار تراز میانی جوی در ساعات بعد ازظهر و شب سبب ناپایداری وضعیت ‌جوی ‌در برخی نقاط استان هرمزگان خواهد شد.

کد خبر : 96131526        تاریخ انتشار :  پنج شنبه, 23 فروردين 1397

 

به گزارش پایگاه خبری هشت بندی، نقشه‌های هواشناسی از روز پنج‌شنبه ۹۷/۱/۲۳ تا یک‌شنبه ۹۷/۱/۲۶ گذر امواج ناپایدار تراز میانی جو را بر روی جنوب کشور نشان می‌دهد که در ساعات بعد ازظهر و شب سبب ناپایداری وضعیت ‌جوی ‌و دریایی در برخی نقاط استان هرمزگان خواهد شد.طوفان النور در انگلیس و ایرلند

 

این ناپایداری‌ها در مناطق شرقی و برخی نقاط مرکزی استان به صورت وزش باد نسبتاً شدید جنوب غربی گرد و غبار خواهد بود که احتمال کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا بخصوص در مناطق شرقی استان دور از انتظار نیست.

 

با توجه به افزایش ابرناکی در ساعات بعد ازظهر ضمن افزایش لحظه‌ای سرعت باد احتمال رگبار پراکنده در مناطق مرتفع استان و نقاطی از جزایر خلیج‌فارس طی پنج‌شنبه و جمعه دور از انتظار نیست.

 

طی ساعات بعد ازظهر پنج‌شنبه و جمعه در مناطق دریایی به ویژه تنگه‌هرمز و شنبه و یک‌شنبه در جزایر خلیج فارس سرعت وزش باد قابل ملاحظه در برخی نقاط در محدوده ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.

 

توصیه می‌شود با توجه به مواج شدن دریا و احتمال اختلال در ترددهای دریایی تمهیدات لازم در اسکله‌های استان صورت پذیرد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان