آغاز بکار پانزدهم نمایشگاه کتاب در هرمزگان

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: نمایشگاه کتاب با حضور ۶۰۰ ناشر در هرمزگان آغاز به کار کرد.

کد خبر : 96134566        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 02 بهمن 1396

 

 


به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، علیرضا درویش نژاد یکشنبه شب در مراسم آغاز به کار نمایشگاه کتاب پانزدهم در بندرعباس بیان داشت: مردم فرهنگ دوست استان، مطالبه برگزاری نمایشگاه کتاب را دارند و برای حضور ناشران مطرح کشور در مقایسه با دوره قبل، هماهنگی های لازم با موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، صورت پذیرفته است.نمایشگاه کتاب هرمزگان

 

وی افزود: با توجه به استقبالی که در استان از نمایشگاه کتاب صورت می گیرد رشد کمی و کیفی نمایشگاه پانزدهم به رغم وجود مشکلات متعدد در دستور کار قرار گرفت تا شاهد پاسخ گویی به علاقه و نیاز مخاطبان این رویداد فرهنگی باشیم و از این رهگذر، رشد سرانه مطالعه را شاهد باشیم.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان عنوان کرد: معتقد هستیم کسی که کتاب می خواند دیدگاهش نسبت به دنیا عوض می شود و با نگرش بهتر و آگاهانه تر ، سراغ زندگی و مشکلات می رود و آرامش بهتری را تجربه می کند.

 

درویش نژاد اضافه کرد : باید به کتاب این یار مهربان در اصلاح جامعه وکاهش آسیب ها اعتقاد داشته باشیم واز متمرکز کردن برنامه ها در حد فعالیت دولتی پرهیز کنیم .

 

وی یاد آور شد: مردم در سال های گذشته انس بیشتری با کتاب گرفته اند و به نوعی آشتی مجددی بین مردم و کتاب شکل گرفته و برپایی نمایشگاه با هدف گسترش همین موضوع است.

 

درویش نژاد اظهارداشت: برای نمایشگاه امسال ۶۵۰ میلیون تومان یارانه در نظر گرفته شده که نسبت به سال قبل پنج درصد افزایش یافته است و متقاضیان می توانند از باجه های بانک مستقر در نمایشگاه دریافت کنند. با توجه به این که نمایشگاه کتاب بزرگترین رویداد فرهنگی هرمزگان است ، برای برپایی هر چه موفق تر ، بیش از ۱۴ کمیته مختلف مدیریت بخش های گوناگون نمایشگاه را برعهده دارند.

 

درویش نژاد از تخفیف ۳۰ درصدی کتاب در نمایشگاه پانزدهم خبر داد و عنوان کرد: با حمایت های موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران و همچنین استاندار هرمزگان مردم می توانند کتاب های مورد نیاز خود را با ۳۰ درصد تخفیف تهیه کنند که ۲۰ درصد آن از طریق خرید بن کارت کتاب و ۱۰ درصد نیز توسط ناشر ارائه می شود.

 

وی اظهارداشت: حضور برخی نشریات، روزنامه ها و خبرگزاری در قالب غرفه های مجزا و همچنین حضور ۴۰ غرفه در قالب رسانه های دیجیتال و اجرای برنامه های پربار بخش جنبی از ویژگی های این دوره از نمایشگاه است./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان