آغاز عملیات ساخت پایگاه سوخت رسانی فرودگاه کیش

 

عملیات ساخت فاز اول پایگاه سوخت رسانی فرودگاه بین المللی کیش با حضور وزیر جهاد کشاورزی آغاز شد.

کد خبر : 96133679        تاریخ انتشار :  شنبه, 12 اسفند 1396

 


به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، کلنگ عملیات ساخت فاز نخست مرکز سوخت رسانی فرودگاه بین المللی کیش با حضور وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به زمین زده شد.افتتاح و کلنگ‌زنی لوگوها

 

محمود حجتی در امتداد مسیر سفری خود به منطقه استان هرمزگان همزمان با حضور ریاست جمهوری در منطقه با توقف چند ساعت در جزیره کیش و حضور در این آیین با توجه به ظرفیت هایی که به همت مسئولان کیش فراهم شده گفت: احداث این پایگاه از نظر تامین سوخت فرودگاهی و بحث ایمنی در ذخیره سازی سوخت اهمیت فراوانی برای جزیره کیش در بر خواهد داشت.

 

حجتی افزود: کیش ظرفیت ها و قابلیت های منحصر بفردی از نظر جذب گردشگر و سرمایه گذار داخلی و خارجی دارد و با توجه به آماری که توسط دکتر انصاری لاری مبنی بر افزایش ٣٠ درصدی گردشگران کیش در نیمه دوم امسال در مقایسه با سال گذشته ارائه شد نشان می دهد از نظر گردشگری و سرمایه گذاری هدف گذاری درستی انجام شده است.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این آیین با اشاره به نیاز فرودگاه کیش به پایگاه سوخت رسانی گفت: این پروژه با اعتبار ٢٠ میلیارد تومان و ظرفیت ٤٣٠٠ متر مکعب ساخته می شود که امروز کلنگ عملیات اجرایی فاز نخست این پروژه به زمین زده شد. در فاز نخست تا ٢٥ اسفند سالجاری ٤ تانکر با ظرفیت ٣٦٠ متر مکعب نصب می شود.

 

انصاری لاری با بیان اینکه پایگاه سوخت رسانی فرودگاه بین المللی کیش از استانداردهای روز دنیا برخوردار است افزود: به منظور استاندارد سازی، هر پروژه ای برای فعالیت در جزیره کیش باید پیوست های فرهنگی و اجتماعی، زیست محیطی و ملاحظات پدافند عامل را داشته باشد./مهر

 

گفتنی است اتصال این مخازن به سکوهای سوخت رسانی و عرضه سوخت مازاد این پایگاه به پروازهای عبوری از برنامه های پیش بینی شده برای پایگاه سوخت رسانی فرودگاه بین المللی کیش است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان