احداث ساخت سازه آبخیزداری لاستیکی در هرمزگان

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان از احداث دومین سازه آبخیزداری لاستیکی کشور در این استان خبر داد.

کد خبر : 96134535        تاریخ انتشار :  شنبه, 02 دی 1396

 


به گزارش  پایگاه خبری «هشت بندی»، امید ذاکری ظهر امروز در نشستی در همین رابطه اظهار داشت: نخستین سازه آبخیزداری لاستیکی کشور در استان خراسان جنوبی احداث شده که هم اکنون در هرمزگان به عنوان دومین استان کشور شاهد اجرای این سازه به منظور استفاده از ضایعات آلوده کننده و جمع‌آوری پسماندهای موجود در طبیعت هستیم.سازه آبخیزداری

 

وی با اشاره به احداث این سازمان با استفاه از یک هزار و 250 حلقه لاستیک، افزود: این اقدام در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و بهره‌مندی از تمام ظرفیت‌های موجود در جامعه و در مدت دو ماه اجرایی شده است.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان خاطرنشان کرد: این سازه آبخیزداری که در بخش زیارتعلی شهرستان رودان و با هدف کاهش و کنترل فرسایش خاک و تعدیل سیلاب‌ها اجرا شد و دارای ارتفاع کل 3 متر و طول تاج حدود 16 متر است.

 

وی هزینه ساخت این سازه آبخیزداری را 150 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: در صورت استفاده از مصالح معمولی (سنگی ملاتی) در ساخت این سازه، هزینه‌ها تا سه برابر افزایش می‌یافت که این صرفه‌جویی اقتصادی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

 

ذاکری با اشاره به اهمیت اجرای طرح‌های آبخیزداری در هرمزگان با توجه به بحران کم آبی در استان، گفت: اجرای این طرح‌ها در استان با هدف استحصال باران و مهار سیلاب‌های فصلی در جهت تغذیه آبخوان های زیرزمینی و برطرف کردن معضل خشکسالی است.

 

به گزارش تسنیم هفت هزار و 451 سازه آبخیزداری و بیش از 110 هزار هکتار عملیات بیولوژیک و بیومکانیک با ظرفیت آبگیری 400 میلیون مترمکعب در سال در سطح استان هرمزگان اجرا شده است./تسنیم

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان