احداث سه تصفيه خانه فاضلاب در استان هرمزگان

 

معاون مهندسی و توسعه آبفاي هرمزگان از احداث سه تصفيه خانه فاضلاب در شهرهاي ميناب، جاسك و بندرعباس(شهرك پيامبر اعظم) خبر داد.

کد خبر : 96138434        تاریخ انتشار :  شنبه, 15 ارديبهشت 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، معاون مهندسی و توسعه آبفاي هرمزگان با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: اصلاح و توسعه 158.3کیلومتر از شبکه توزیع آب شهرهای استان در سال گذشته انجام شده است و امسال نيز طرح توسعه و بازسازي 110 كيلومتر از شبكه توزيع آب استان را با اعتبار 177 میلیارد ريال در دست اجرا داريم.94624.jpg

 

سعيد صادقي افزود: همچنين در بخش فاضلاب علاوه بر بهره برداري از ايستگاه پمپاژ شماره 6 بندرعباس(شهرك نبوت)، 21.6کیلومتر توسعه شبکه و 1.3 کیلومتر اصلاح شبکه فاضلاب اجرا شده است و امسال نيز پيش بيني مي شود 25 كيلومتر شبكه فاضلاب با اعتبار 167 ميليارد ريال اجرايي شود.

 

اين مقام مسئول همچنين از احداث سه تصفيه خانه فاضلاب در شهرهاي استان خبر داد و افزود: در حال حاضر تصفيه خانه فاضلاب شهرك پيامبر اعظم، ميناب و جاسك در مجموع به ظرفيت 27 هزار 595 متر مكعب در شبانه روز و بازسازي تصفيه خانه فاضلاب بندرعباس را در دست اجرا داريم.

 

صادقي اضافه کرد: پيش بيني مي شود با تخصیص یکصد و پنجاه میلیارد ریال اعتبار در سال ۹۷ ، تصفیه خانه فاضلاب میناب نیز با ظرفيت 15 هزار و 240 متر مكعب در شبانه روز تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

 

وي اضافه كرد: سال گذشته فاز اول طرح فاضلاب رودان شامل تصفیه خانه، خط انتقال به طول 3.7 کیلومتر و شبکه اصلی و فرعی به طول 30.8 کیلومتر بهره‌برداری شد.

 

معاون مهندسي و توسعه آبفاي استان عنوان کرد: در بخش احداث مخازن ذخيره آب نيز، تعداد 14 مخزن در شهرهاي بندرعباس، بندرلنگه،بشاگرد، سيريك، فين، تخت، فرامرزان، هرمز و ميناب در مجموع به حجم 63 هزار مترمكعب در حال ساخت است.

 

به گفته وي تعداد سه مخزن نيز در شهرهاي ابوموسي، درگهان و كهتوئيه به حجم 6000 مترمكعب و ايستگاه پمپاژ آب مركزي شهر ابوموسي طي سال گذشته به بهره برداري رسيده است.

 

صادقي افزود: همچنين 5 حلقه چاه كف شكني و 4 حلقه چاه حفر و تجهيز شده است كه حفر و تجهيز 4 حلقه چاه ديگر نيز در دست اجراست./ایسنا

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان