اخطاریه سازمان مدیریت بحران؛ خلیج فارس مواج است؛ شنا، ممنوع!

اخطاریه های سازمان مدیریت بحران؛ خلیج فارس مواج است؛ شنا، ممنوع!

سازمان مدیریت بحران درباره شرایط آب و هوایی هرمزگان، سیستان و بلوجستان، بوشهر و خوزستان هشدار داد.

کد خبر : 96138930        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 16 ارديبهشت 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»؛ براساس اخطاریه شماره 4 دریایی سازمان هواشناسی کشور؛ به سبب وزش باد شدید طی امروز و فردا تنگه هرمز شرقی خلیج فارس و دریای عمان به ویژه قسمت های غربی آن مواج پیش بینی می شود و حداکثر ارتقاع موج در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز 2 تا 2.5 متر و در دریای عمان روز شنبه 1 تا 1.5 متر و روز یکشنبه بین 1.5 تا 2 متر خواهد بود.این سازمان از مدیران استانی خواسته است ضمن اعلام آمادگی برای دستگاه های اجرایی ذیربط عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و شهرستان و انجام اقدامات بازدارنده برای حوادث احتمالی از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه های محلی، از شنا کردن مردم و فعالیت های تفریحی در مناطق ساحلی دریا جلوگیری کنند و محدودیت تردد برای شناورهای سبک و قایق های تفریحی در مناطق ساحلی و فراساحلی در نظر گرفته شود.


همچنین سازمان مدیریت بحران کشور از مدیران کل مدیریت بحران استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، تهران، البرز، مازندران، ایلام، کرمان، کرمانشاه، لرستان، کردستان، زنجان، همدان و مرکزی خواسته است به دلیل تشدید بارش که گاهی به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باید شدید پیش بینی می شود، اقدامات لازم را انجام دهند. پیش بینی سازمان هواشناسی درباره تشدید بارش ها به این شرح است: شنبه؛ آذربایجان شرقی، غرب و جنوب آذربایجان غربی ، اردبیل، زنجان، ارتفاعات البرز در استان های تهران، البرز و مازندران، شمال ایلام و شمال و غرب کرمان. یکشنبه؛ کردستان، کرمانشاه، لرستان، زنجان، همدان، مرکزی شمال ایلام، و برخی مناطق آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی


به سبب شدت بارش در برخی از مناطق مذکور آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها و بارش تگرگ پیش بینی می شود.


از شورای هماهنگی مدیریت بحران استان/ شهرستان درخواست شده است ضمن آمادگی کامل، هماهنگی های لازم را به منظور فراهم کردن تمهیدات مورد نیاز جهت مقابله با جاری شدن سیل، رعد و برق وزش باد شدید و هر گونه اقدامات لازم پیش بینی کنند. همچنین رعایت اصول ایمنی الزامی خواهد بود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان