اعلام زمان بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب میناب

 

مدیرعامل آبفای هرمزگان گفت: با تخصیص یکصد میلیارد ریال اعتبار در سال ۹۷ ، تصفیه خانه فاضلاب میناب نیز تا پایان سال آینده نیز به بهره برداری خواهد رسید

کد خبر : 96137677        تاریخ انتشار :  شنبه, 12 اسفند 1396

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، امین قصمی در مراسم بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب رودان، اظهار داشت: در بخش فاضلاب ، در پهنه مرکزی استان؛ شهر بندرعباس بیش از ۷۵ درصد طرح فاضلاب آن اجرا شده است که شامل ۷۷۰ کیلومتر شبکه و ۷۰۰ لیتر بر ثانیه ظرفیت پساب آن است.افتتاح تصفیه خانه فاضلاب پردیس

 

قصمی افزود: طرح فاضلاب میناب، رودان و جاسک نیز در حال اجراست که امروز به دستور ویژه رئیس جمهور و با حضور دکتر اردکانیان وزیر نیرو شاهد بهره برداری از طرح فاضلاب رودان هستیم.

 

وی اضافه کرد: با تخصیص یکصد میلیارد ریال اعتبار در سال ۹۷ ، تصفیه خانه فاضلاب میناب نیز تا پایان سال آینده نیز به بهره برداری خواهد رسید.

 

قصمی گفت: متاسفانه در غرب استان هیچ عملیات اجرایی در طرح فاضلاب انجام نشده است که تلاش داریم با استفاده از ظرفیت بانک توسعه و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی عملیات اجرایی آن ها آغاز کنیم.

 

به گفته وی؛ در جزایر ابوموسی و هرمز هم به برکت مجوز های وزارت نیرو شاهد بهره برداری از طرح فاضلاب در این جزایر هستیم که در ابوموسی از پساب آن در بخش فضای سبز شهری استفاده می شود.


در جزیره قشم نیز این طرح در حال اجراست اما به دلیل عدم تخصیص ردیف اعتباری نتوانستیم آن را توسعه دهیم.

 

نصب ۶ هزار کاهنده مصرف در سطح استان

 

مدیرعامل آبفای هرمزگان در ادامه گفت: در مقوله مدیریت مصرف نیز علاوه بر اقدامات فرهنگی، در بخش اجرایی نیز اقداماتی نظیر نصب ۶هزار ابزار کاهنده مصرف در منازل مشترکین(در سطح استان) انجام شده است که پیش بینی می شود به میزان ۳۰ درصد در کاهش مصرف موثر باشد.

 

وی ادامه داد: در حوزه اقتصاد آب نیز به گواه ارزیابی های وزارت نیرو این شرکت از تمامی ظرفیت های قانونی برای افزایش مشارکت های مردمی استفاده کرده و در رتبه های برتر قرار دارد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان