افتتاح شش طرح آبرسانی در هرمزکان

 

با حضور مدیرعامل آبفای کشور، شش پروژه آبرسانی در بخش شهری و روستایی هرمزگان در مجموع با اعتبار هزینه شده ۵۵۶ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

کد خبر : 96136844        تاریخ انتشار :  شنبه, 09 تیر 1397

 

به گزارش خبرنگار مهر، امین قصمی مدیرعامل آبفای هرمزگان صبح شنبه در مراسم بهره برداری از ۶ طرح آبرسانی و میز خدمات غیرحضوی آب و فاضلاب گفت: سه پروژه در بخش شهری شامل آبرسانی به شهرهای بیکاه، سیریک، تخت و قلعه قاضی در مجموع با اعتبار بالغ بر ۴۴۲ میلیارد ریال بهره برداری شد.آب شیرین کن بندرعباس

 

قصمی در رابطه با جزییات این پروژه ها، افزود: پروژه آبرسانی بیکا شامل اجرای خط انتقال به طول ۸.۵ کیلومتر، حفر و تجهیز یک حلقه چاه و احداث یک باب پست برق و شبکه به طول ۱۰۰ متراست که با بهره برداری از این پروژه ۲۵ لیتر بر ثانیه بر ظرفیت منابع آبی این شهر اضافه شد.

 

وی گفت: طرح تامین آب شهر سیریک در قالب پروژه آبرسانی و بهره برداری از فاز دوم آبشیرین کن سیریک است که پروژه آبرسانی شامل اجرای خط انتقال آب به طول ۶ کیلومتر، احداث ۲ باب مخزن به حجم ۱۵۰۰ مترمکعب، احداث ایستگاه پمپاژ آب با ظرفیت ۹۰لیتر بر ثانیه و ساختمان بهره برداری است.

 

مدیرعامل آبفای استان اظهار داشت: فاز اول پروژه آبشیرین سیریک به ظرفیت ۱۵۰۰مترمکعب درشبانه روز از ابتدای خرداد ماه سال ۹۶ به صورت آزمایشی راه اندازی شده بود، به بهره برداری رسید که این ظرفیت نیاز آبی شهر سیریک و گروک را تامین می شود.

 

بهره برداری از طرح ارائه خدمات ۲۲ گانه غیرحضوری آب و فاضلاب

 

مدیرعامل آبفای هرمزگان گفت: همچنین طرح ارائه خدمات آب و فاضلاب به صورت الکترونیکی از ابتدای اردیبهشت ماه ۹۷ آغاز شد، در حال حاضر تکمیل شده و در قالب ۲۲ خدمت از طریق پرتال شرکت، سامانه ۱۵۲۲، سامانه پیامکی ۳۰۰۰۴۱۲۲ و دفاتر پیشخوان ارائه می شود.

 

قصمی افزود: این طرح در راستای اجرای بخشنامه ریاست محترم جمهور در خصوص دستورالعمل میز خدمت و با هدف تنوع بخشی خدمات، تسهیل و تسریع در ارائه خدمات و افزایش رضایتمندی شهروندان بندرعباس اجرا شده است.

 

وی با اشاره به اینکه؛ این طرح از نیمه خردادماه تکمیل و عملیاتی شده است، افزود: اعتبار هزینه شده برای نصب و راه اندازی نرم افزار خدمات الکترونیکی مشترکان ۴۰۰ میلیون ریال بوده همچنین اعتبار هزینه شده این طرح در بخش زیرساختها و نگهداری در مجموع ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال است.

 

بهره برداری سه پروژه آبرسانی در بخش روستایی

 

شایان ذکر است، در این مراسم همچنین سه پروژه آبرسانی در بخش روستایی شامل تامین آب روستای بندر بستانه، بندر شناس و ملو و آبرسانی به شهر تیرو در مجموع با اعتبار هزینه شده ۱۴۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان