افتتاح فاز اول طرح افزایش تولید و ارتقای کیفیت بنزین و گازوئیل در پالایشگاه بندرعباس

با حضور رئیس جمهور؛ فاز اول طرح افزایش تولید و ارتقای کیفیت بنزین و گازوئیل افتتاح شد

واحد بنزین سازی و بخش تصفیه نفتای سبکِ (LNHT) واحدِ ایزومریزاسیون یک پالایشگاه نفتی در بندرعباس با حضور رئیس جمهور به بهره برداری ‌رسید.

کد خبر : 96133694        تاریخ انتشار :  شنبه, 12 اسفند 1396

 

 

به گزارش  پایگاه خبری «هشت بندی»، عصر چهارشنبه با حضور دکتر حسن روحانی واحد بنزین سازی و بخش تصفیه نفتای سبکِ (LNHT) واحدِ ایزومریزاسیون پالایشگاه بندرعباس به بهره برداری ‌رسید. واحدهای بنزین سازی و ایزومریزاسیون، از واحدهای طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین یکی از پالایشگاهها در استان هرمزگان است.

 

ظرفیت پالایش واحد بنزین سازی این پالایشگاه روزانه ۲۵ هزار بشکه، و واحد ایزومریزاسیون ۲۰ هزار بشکه در روز است.

 

برای ساخت این واحدها و واحدهای جانبی مورد نیاز این بخش شامل، ۹ دستگاه مخزن استوانه ای، دو دستگاه مخزن کروی، یکدستگاه آب شیرین کن، سه دستگاه مشعل گازهای مازاد، یکدستگاه برج خنک کننده و یک واحد تولید نیتروژن، ششصد میلیون یورو هزینه شده است.

 

تولید روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین براساس استانداردهای یورو ۴، کاهش انتشار آلاینده‌های زیست محیطی، بهینه سازی مصرف انرژی، استفاده حداکثری از ظرفیتها، فراهم شدن زمینه اشتغال مولد و ایجاد بسترهای لازم برای تربیت نیروهای متخصص از مزایای بهره برداری از این طرح ها است.

 

با راه اندازی این واحدها برای ۶۰۲ نفر بطور مستقیم شغل ایجاد شده است.

 

به گزارش مهر، بخش دوم واحد ایزومریزاسیون، شامل ایزومرسازی نفتای سبک نیز، تیرماه ۹۷ به بهره برداری می‌رسد.

 

این پالایشگاه نفت در بندرعباس یکی از ۹ شرکـت پالایشی کشور است که در زمینی به وسعت هفتصد هکتار، در کرانه شمالی آب‌های خلیج فارس و مجاورت شهر بندرعباس ساخته شده است.

 

این پالایشگاه با ظرفیت پالایش روزانه ۳۵۰ هزار بشکه نفت خام و میعانات گازی، مدرن‌ترین پالایشگاه تصفیه نفت خام سنگین در ایران است./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان