انجام اکتشافات معدنی در بشاگرد و حاجی آباد

 

استاندار هرمزگان در شورای معادن هرمزگان عنوان کرد:مطالعات اکتشاف معادن در بشاگرد و حاجی آباد انجام می شود.

کد خبر : 96139965        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 20 اسفند 1396

 


به گزارش پایگاه خبری نهشت بندی» دکتر فریدون همتی در نشست شورای معادن هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان از ظرفیت های غنی در حوزه معادن برخوردار است، عنوان کرد: تنوع معادن در هرمزگان قابل توجه است به گونه ای که۲۰ نوع ماده معدنی در هرمزگان قابل اکتشاف است.تخریب مراتع یزد، عرصه های معدنی، تخریب محیط زیست یزد

 

فریدون همتی گفت: به زودی کار مطالعات اکتشاف معادن در بشاگرد و حاجی آباد آغاز می شود که امکان برنامه ریزی دقیق و ترسیم افق بلند مدت برای فعالیت های معادن در هرمزگان را فراهم می کند.

 

وی ادامه داد: انجام مطالعات جامع و دقیق برای شناسایی استعدادهای معدنی درهرمزگان ضروری است و براساس آن می توان برای ایجاد صنایع پایین دست معادن برنامه ریزی کرد.

 

همتی افزود: اخیرا توافقی را با سازمان زمین شناسی و همچنین سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران جهت انجام مطالعات در دو پهنه اکتشافی معادن در بشاگرد و حاجی آباد داشته ایم که این امر در سفر رئیس جمهوری به هرمزگان نیز مطرح و نهایی شد.

 

همتی بیان داشت: منابع مالی این طرح تامین شده و به زودی کار مطالعات اکتشاف معادن در بشاگرد و حاجی آباد آغاز می شود که امکان برنامه ریزی دقیق و ترسیم افق بلند مدت برای فعالیت های معادن در هرمزگان را فراهم می کند.

 

وی تصریح کرد: اکتشاف و فعال سازی معادن یکی از اقداماتی است که برای تکمیل زنجیره تولید فولاد در هرمزگان و رسیدن به هدف تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در هرمزگان بسیار موثر خواهد بود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان