برگزاری جشن ازدواج سیصد زوج هرمزگانی+تصاویر

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://khalijefars.isna.ir//Files/News/Image/139612/92342.jpg
There was a problem loading image http://khalijefars.isna.ir//Files/News/Image/139612/92330.jpg

 

به همت موسسه اعتباری نور سرپرستی استان هرمزگان، سیصد زوج هرمزگانی مراسم ازدواج خود را برگزار کردند و به خانه بخت روانه شدند.

کد خبر : 96133944        تاریخ انتشار :  شنبه, 05 اسفند 1396

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، پنجشنبه شب(3 اسفند) با حضورحجت الاسلام ابوترابی(امام جمعه موقت تهران)، آیت‌الله‌ نعیم آبادی (نماینده ولی فقیه در هرمزگان)، فریدون همتی (استاندار هرمزگان)، محمد آشوری (عضو هیئت رئیسه و نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی)، دكتر محمد نبی رضائی (رئيس هـيئت امنای موسسه اعتباری نور)، حشمت‌الله نظری (مدیرعامل موسسه و جمعی از مسؤولان استانی و شهر بندرعباس) جشن ازدواج سیصد زوج هرمزگانی برگزار شد.

 

در ابتدا، مراسم ٣٠٠ زوج با تفسير و قرائت قران كريم توسط دكتر حاج جواد فروغی قاری و مفسر بين المللي قرآن كريم آغاز شد.

 

92331.jpg

 

 

 سرپرست شعب موسسه اعتباری نورهرمزگان در ابتدای این مراسم گفت: تأمین مخارج ازدواج و جهیزیه یکی از مهم ترین دغدغه‌های  جوانان  در شرف ازدواج محسوب می‌شود، پرداخت کمک هزینه تامین جهیزیه و ازدواج برای مرتفع شدن مشکلات مالی  جوانان در شرف ازدواج از جمله فعالیت هایی خیرخواهانه ای است که موسسه اعتباری نور در راستای مسئولیت اجتماعی خود بر آن پایبند است.

 

عامری تصریح کرد: احیاء و تقویت فرهنگ دینی ازدواج و بستر سازی برای تسهیل روند تشکیل خانواده با الگوهای اسلامی – ایرانی در خانواده های تسهیل فرآیند ازدواج از طریق ایجاد و تقویت عوامل مثبت و رفع کاهش موانع و بهره گیری از فرصت ها و امکانات مادی و معنوی درون و برون سازمانی برای هم افزایی ظرفیت ها از جمله این اهداف به شمار می آیند.

 

وی خاطرنشان کرد: بی شک یکی از دل مشغولی‌های مهم جوانان و خانواده‌ها ازدواج و تشکیل زندگی مستقل است که برای رسیدن به آن با مشکلات و موانعی روبه رویند که هم صحبت شدن با آن‌ها و گوش فرا دادن به حرف دل آنان بسیار مهم و با ارزش است.

 

عامری با بیان اینکه  ازدواج اساس و بنیان وجود موجود است و در دین اسلام با توصیه به ازدواج، آنرا موجب حفظ نیمی از ایمان ذکر کرده اند، عنوان کرد: البته یک دست صدا ندارد و باید همه عوامل دست به دست هم دهند تا به طور رسمی ازدواج آسان به عنوان یک امر مهم و حیاتی برای داشتن یک جامعه سالم و پویا، از اولویت های اصلی خانواده ها باشد.

 

92332.jpg

 

 

سخنران اول اين مراسم آيت الله نعيم آبادی نماينده محترم ولی فقيه در استان بود.

 

وی در این مراسم گفت: کاری که موسسه اعتباری نور انجام داده است باید به یک الگو برای صنایع، بانک‌ها، موسسات و دیگر بنگاه‌های اقتصادی تبدیل شود.

 

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود استان هرمزگان که دارای صنایع و مراکز مهم تجاری است در انجام این کارها اهتمام از خود نشان دهند.

 

امام جمعه بندرعباس خطاب به زوج‌های جوان اظهار کرد: اگر شما زوج‌ها بتوانید فلسفه‌ ازدواج را در زندگی پیاده کنید قطعا زندگی خوبی خواهید داشت و آن فلسفه‌، آرامش است.

 

نماينده ولی فقيه در استان خاطرنشان كرد: منزل باید کانون آرامش با خمیرمایه مودت و رحمت باشد زیرا پول خوشبختی نمی‌آورد بلکه این عواطف است که خوشبختی با خود می‌آورد.وی در پایان تصریح کرد: نگذارید مشکلات، زندگی شما را خراب کند و سعی کنید در زندگی با هم سازگار باشید تا زندگی شیرینی داشته باشید.

 

لازم به ذكر است كه از سوی نماينده محترم ولی فقيه استان، آيت الله نعيم آبادی يک جلد كلام الله مجيد به زوجين اهـداء شد.

 

 

92333.jpg

سخنران دوم مراسم حجت الاسلام و المسلمين ابوترابی امام جمعه موقت تهران بود.

 وی بيان کرد: خانم‌ها اگر در منزل به وظیفه خود به خوبی عمل کنند قطعا زندگی آنها بسیار خوب خواهد بود زیرا آنها این توانایی را دارند که ضعف‌های همسر خود را پوشش دهند.

وی ادامه داد: خانم، مدیر خانه است و می‌تواند منزل خود را به مدرسه عشق، محبت و دینداری تبدیل کرده و با این کار قلب همسر خود را بدست آورد.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: آقایان نیز در مدیریت خانواده به مسؤولیت‌های خود به خوبی عمل کنند که در این راه نقش خانم‌ها بسیار مهم و اثرگذار خواهد بود چرا که اگر خانم‌ها به همسر خود کمک کنند، آنها در هر مسئولیتی که باشند آنرا به خوبی انجام می‌دهند.

ابوترابی در پایان عنوان کرد: هیچگاه با زبان یا رفتار همسر خود را ناراحت نکنید و به او آرامش داده و تکیه‌گاه شایسته‌ای برای او باشید تا خدا نیز برکاتش را به شما نازل کند.

 

92334.jpg

 

 

سخنران سوم مراسم، مديرعامل موسسه اعتباری نور بود.

حشمت الله نظری در این مراسم بيان کرد: موسسه اعتباری نور طبق مسئولیت اجتماعی که برعهده دارد این مراسم را برگزار کرده است و بانک‌ها در کشورهای دیگر مسئولیت اجتماعی خود را به صورت شفاف انجام می‌دهند که این امر نیز در کشور ما باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل موسسه اعتباری نور تصریح کرد: زمانی که پیشنهاد انجام این کار در هیات مدیره مطرح شد همه اعضاء از آن استقبال کردند و باعث شد این جشن برگزار شود.

 

92335.jpg

 

 

 

سخنران چهارم  و پايانی مراسم دكتر محمد نبی رضائی رئيس هـيئت امنای موسسه اعتباری نور بود.

 

وی ضمن تبريک به تمامی زوج هـاي جوان و آرزوی سرافرازی برای آينده آن‌ها عنوان کرد: اين عمل و رفتار موسسه ما يک فرمان است از رهـبر معظم ما زيرا بهترين هـا را بايد برای جوانان بخواهـيم و اين هـمان ازدواج زيبا است و قطعاً حركت بعدی ما تامين شغل خواهد بود.

 

وی تصریح کرد: ما دوست داريم كه جوان هـای ما شاداب و سرزنده باشند و به همين خاطر حضور مسئولان موسسه اعتباری نور در اينجا بيانگر اين ادعاست.

 

رضائی از همه مسئولان استان هرمزگان نماينده ولی فقيه، امام جمعه موقت تهران حجت الاسلام ابوترابی، استاندار هرمزگان، شهردار بندرعباس و مسئولان نظامی و انتظامی كه به حق موسسه اعتباری نور را برای تحقق اين برنامه ارزشمند ياری كردند، تشكر كرد.

 

وی در پايان مراسم با اهـداء سفر زيارتی بارگاه ملكوتی امام علی بن موسی الرضا(ع) به زوج هـای مراسم از خداوند متعال خواستار سربلندی نظام مقدس جمهـوری اسلامی ايران، طول عمر باعزت مقام معظم رهبری و همه خدمت گزاران به نظام مقدس جمهـوری ايران شد.

 

92336.jpg

92337.jpg

92338.jpg

92339.jpg

92340.jpg

92341.jpg

92342.jpg

92343.jpg

92330.jpg

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان