برگزاری دوره های آموزشی توسط خانه مطبوعات هرمزگان

 

مدیرعامل خانه مطبوعات هرمزگان گفت: اولویت خانه مطبوعات استان ، آموزش و ارتقاء سطح کیفی خبرنگاران است.

کد خبر : 96135376        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 25 دی 1396

 

به گزارش  پایگاه خبری «هشت بندی»، معصومه قاسمی با اعلام این مطلب اظهار کرد: دوره مقدماتی روزنامه نگاری با سرفصل هایی از جمله "روابط عمومی"، "اصول خبرنویسی "، " تکنیک‌های مصاحبه"، "اصول گزارش‌نویسی" و "شیوه نگارش فارسی" و " روابط عمومی" از سری کارگاه‌های آموزشی توسط مرکزمطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌های معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است برگزار شد.90577.jpg

 

وی ادامه داد: این دوره مقدماتی با تدریس اساتید برجسته کشور برگزار شد که شرکت کنندگان این دوره پس از آزمون، گواهی 60 ساعته مقدماتی خبرنگاری اعطا خواهد شد و افرادی که بتوانند نمره قبولی را در دوره مقدماتی کسب کنند، علاوه بر دریافت گواهی رسمی و معتبر از طرف مرکز مطالعات و برنامه ریزی رسانه، مجوز حضور در دوره روزنامه نگاری مدرن را نیز کسب خواهند کرد.

 

مدیرعامل خانه مطبوعات با اشاره به گستردگی حیطه خبرنگاری،برگزاری کارگاه های آموزشی را لازمه پیشرفت این قشر دانست و خاطرنشان کرد: یکی از مقوله های مهم و اساسی در عرصه مطبوعات، دانش افزایی و بروز بودن است و خوشبختانه خانه مطبوعات هرمزگان توجه ویژه ای به بحث آموزش دارد.

 

وی با اشاره به تداوم برگزاری اینگونه کارگاه‌ها، افزود: امیدواریم با مداومت تشکیل چنین کارگاهایی سطح کیفی رسانه های استان ارتقاء یابد.

 

قاسمی تصریح کرد: داشتن ذهن خلاق، ذوق و استعداد ذاتی در هر شغلی و از جمله خبرنگاری یکی از عوامل موفقیت در این حرفه است اما یادگیری فنون مورد نیاز نیز ضرورتی است که بر هیچ کس پوشیده نیست.

 

این مقام مسئول اظهار کرد: در برگزاری این دوره های آموزشی فولاد هرمزگان ، اداره کل محیط زیست استان ، اداره کل کتابخانه های هرمزگان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان مساعدت و همراهی ویژه ای با خانه مطبوعات داشته اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

 

 تاکنون 4 دوره آموزشی طی چهارهفته متوالی با سرفصل های (تکنیک های مصاحبه ،اصول خبرنویسی و نحوه نگارش فارسی در مطبوعات و روابط عمومی) برگزار شده و 1 دوره باقی مانده طی هفته آینده برگزار می شود./ایسنا

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان