برگزاری چهارمین دوره جشنواره سور، سورنا و زندگی در تیرور

 

دبیر جشنوار سور، سورنا و زندگی گفت: چهارمین جشنواره سور، سورنا و زندگی با حضور چهار استان به صورت ملی برگزار می شود.

کد خبر : 96133143        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 20 اسفند 1396

 


به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»محمد حاتمی در گفتگو با مهر در مورد بر گزاری چهارمین جشنواره سور، سورنا و زندگی در شهر تیرور میناب گفت: جشنواره سور، سورنا و زندگی در سه بخش آئین و رسومات بخشهای مفرح و بخش های نمایشگاهی به مدت سه روز و از تاریخ ۲۳ تا ۲۵ اسفند در شهر تیرور میناب برگزار می شود.سومین جشنواره غذا و صنایع دستی موسسه خیریه ساحل خلیج فارس

 

حاتمی گفت: در این جشنواره به انواع واقسام مراسمها ورسومات بومی مخصوص شهرستان و همچنین توانمندی ها و غذاهای بومی و محلی از قدیم تا کنون که بر گرفته از فرهنگ مردم میناب و منطقه است پرداخته می شود.

 

دبیر جشنواره سور،سورنا وزندگی عنوان داشت: این جشنواره که چهارمین دوره آن بر گزار خواهد شد با نشان دادن شایستگی های مردم منطقه و آئین ها و سنن ها پوششهای بومی ومحلی مردم منطقه به نمایش گذاشته خواهد شد.

 

حاتمی با بیان اینکه در این جشنواره ۱۱غرفه وجود دارد گفت: تلاش شده است که با تقسیم کردن غرفه ها در همه بخش ها سنتها و آئین ها و صنایع دستی و غذاهای بومی و محلی در معرض دید عموم و بازدید کنند گان از جشنواره قرار گیرد.

 

حاتمی عنوان داشت : در چهارمین دوره از جشنواره سور، سورنا و زندگی استانهای کرمان ،سیستان وبلوچستان واستان لرستان حضور خواهند داشت و این جشنواره با حضور این استانها به صورت ملی وسراسری و با پرداختن با آئین های بومی ومحلی ، ملی وکشوری بر گزار می شود.

 

دبیر جشنوراه سور، سورنا وزندگی ضمن تشکر از همکاری همه دستگاههای که برای برگزاری جشنواره تلاش می کنند گفت: این جشنواره کاملا مستقل و مردمی است و با هزینه وکمک های آنها شکل گرفته است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان