بهره برداری از فاز اول بازسازی خط اتتقال آب میناب

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان از اتمام عملیات بهره برداری از ۱۶ کیلومتر خط لوله جایگزین خط اول آبرسانی میناب – بندرعباس خبر داد.

کد خبر : 96138262        تاریخ انتشار :  پنج شنبه, 14 تیر 1397

 

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از آب منطقه ای هرمزگان، هوشنگ ملایی گفت: فاز اول طرح نوسازی خط اول آبرسانی از میناب به بندرعباس به طول ۱۶ کیلومتر به بهره برداری رسید.آبرسانی.بندرعباس

 

وی به فرسودگی شدید در خطوط انتقال آبرسانی از میناب به بندرعباس اشاره کرد و ادامه داد: شاخص بهره‌مندی آب به تامین آب و فرسودگی خطوط بستگی دارد.

 

ملای با بیان اینکه خط آبرسانی میناب – بندرعباس عمر بالایی دارد، اظهارداشت: عمر خط اول آبرسانی میناب – بندرعباس به بیش از ۴۰ سال پیش باز می گردد که با اجرای طرح نوسازی با اعتبار بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال، این خط آبرسانی که فرسودگی بالایی نیز دارد از مدار بهره برداری خارج می شود .

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان با اشاره به هدف این طرح افزود : این طرح با هدف جلوگیری از هدر رفت آب به دلیل فرسودگی خط اول آبرسانی و نشتی های متعدد و همچنین در راستای تامین آب شرب شهرهای بندرعباس ، خمیر و روستاهای مسیر اجرا می شود.

 

وی افزود: فرسودگی خطوط انتقال و هدر رفت آب باعث می‌شود در این روزها که همه شهرها و روستا های استان به دلیل خشکسالی با کمبود آب مواجه هستند مشکلات کم آبی و بی آبی تشدید شود.

 

ملایی تصریح کرد: کارشناسان شرکت آب منطقه ای هرمزگان تمام سعی و تلاش خود را بکار می گیرند تا اتمام طرح نوسازی خط انتقال در سریع ترین زمان ممکن به اتمام برسد و این هدررفت‌ها کاهش یابد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان