بهره برداری بزرگترین بندر چند منظوره شرق هرمزگان

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت:‌ بزرگترین بندر چند منظوره شرق استان تا پایان امسال به طور کامل در سیریک به بهره برداری می رسد.

کد خبر : 96139029        تاریخ انتشار :  شنبه, 02 تیر 1397

 

حمید رضا محمد حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر در کورد زمان بهره برداری اسکله چندمنظوره سیریک بیان داشت: از زمان اجرای فاز نخست این اسکله تا کنون بالغ بر ٣٥ میلیارد تومان هزینه شده است.نخل ناخدا.اسکله سازی

 

وی اضافه کرد: این اسکله از نظر وسعت حوضچه دومین اسکله بزرگ و مهمترین اسکله شرق استان بعد از بندر باهنر است. به افتتاح این بندر صادرات و واردات منطقه شرق هرمزگان رونق خوبی خواهد داشت.

 

محمد حسینی افزود: ‌طول موج شکن اصلی این اسکله یک هزار و ٥٠٠ متر و عرض فرعی ٩٠٠ متر با دایک ٥٥٠ متر و وسعت حوضچه ٣٦ هکتار بعد از اسکله شهید باهنر این دومین اسکله در شرق استان است.

 

وی با بیان اینکه اجرای کامل این طرح به اعتباری بالغ بر ١٥ میلیارد تومان جهت تکمیل تاسیسات گمرکی، ساختمان اداری برای اسکله‌، آتش نشانی،‌ باسکول،‌ سوله، انبار،‌ آسفالت راه دسترسی به اسکله ‌و دیگر پس کرانه ها نیاز دارد.

 

وی ضمن اشاره به توجه ویژه استاندار هرمزگان نسبت به توسعه سواحل مرزی گفت :‌بهره برداری از این اسکله شکوفایی و رونق شرق استان را بدنبال خواهد داشت.

 

محمد حسینی گفت: ‌شرایط استراتژیکی سیریک و وجود اسکله چند منظور سیریک فرصت ایجاد اشتغال بالایی و رونق اقتصادی و توسعه به همراه خواهد دارد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان