تاسیس 10 دهیاری جدید در شهرستان جاسک

 

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان گفت: وزارت کشورامسال مجوزتاسیس 10دهیاری به این شهرستان داده که تعداد آنها از93به 103 دهیاری افزایش یافت.

کد خبر : 96133957        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 14 اسفند 1396

 

فیصل ضرغامی طیبی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روستا های مچی، تم باسیون کوه مبارک، اغوشک خشک کاری، جهلا، پیشانی کنده، اسپیتل از بخش مرکزی و روستاهای لیرک، مشکوهی، جمعه ای و صلاهو از بخش لیردف مجوز احداث دهیاری دریافت کردند.n82849917-72214758.jpg


وی خاطر نشان کرد: برای روستاهای بدون دهیاری دارای شورای اسلامی طبق قانون برنامه ششم توسعه مبالغی دراخیار فرمانداری است که متناسب با شرایط عمومی روستا ها و نیازمندی آنان توزیع اعتبار می شود.

 

ضرغامی طیبی از پرداخت وام اشتغال پایدار به روستاییان خبر داد وگفت: این تسهیلات از طریق بانک های سینا و پارسیان در صورتی که متقاضی دارای شرایط باشد با نرخ سود 8 درصد و 10 درصد تا سقف 2میلیارد ریال قابل پرداخت است.


وی افزود: این تسهیلات در مناطق روستایی وعشایری و شهرهای زیر 10هزار نفر با نرخ سود6درصد از طریق سامانه کارا ثبت نام و سپس در کمیته فنی با هماهنگی و نظارت معاونت اقتصادی استانداری قابل پرداخت است.


مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان با بیان اینکه ای تسهیلات در زمینه طرح های صنعتی، تولیدی و خدماتی قابل پرداخت است گفت: بانک های عامل موظف هستند ظرف مدت یک ماه اقدام کنند.


طیبی افزود: بهتراست متقاضیان وام در جهت اشتغال پایداردرجامعه روستایی دهیاران و شورا ها با هدف توانمند سازی و جلوگیری از مهاجرت با صاحبان شغل و کارشناسان خبره مشورت و نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کنند.


وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید هم توسعه همه جانبه و پایدار به ویژه در سطح روستاها را مورد توجه قرار داده و به صورت جدی پیگیری می ‎کند.


مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: با توجه به تزریق اعتبارات در دولت دوازدهم به دهیاری‎ها و همت دهیاران، بخشداران و اعضای شوراها، امروز شاهد توسعه کالبدی در روستاها هستیم.
شهرستان جاسک با 58 هزار نفر جمعیت در 300 کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان