تذکر استاندار به مدیران در خصوص خبرنگاران

 

استاندار هرمزگان در پاسخ به گلایه خبرنگاران در مورد شرایط نامناسب فعالیت در استان و رواج شکایت و تهدید مدیران گفت: مدیران نباید از خبرنگاران شکایت کنند.

کد خبر : 96137136        تاریخ انتشار :  شنبه, 20 مرداد 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی» فریدون همتی در آئین بزرگداشت روز خبرنگار در استان هرمزگان با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی و دیگر شهدای خبرنگار، عنوان کرد: به برکت خون مطهر شهید صارمی روز خبرنگار شکل گرفت و نام این شهید بزرگوار هر سال زنده است.مدیران نباید از خبرنگاران شکایت کنند

 

وی ادامه داد: نقش خبرنگاران در طول انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس بسیار برجسته بوده است و در آن دوران با تلاش اصحاب رسانه مردم از وقایع جبهه ها اطلاع می یافتند که این کار خبرنگاران موجب می شد جوانان ایران اسلامی از سراسر کشور عازم جبهه های جنگ شوند و مردم خود را در دفاع مقدس سهیم می دانستند.

 

استاندار هرمزگان با بیان اینکه نقش خبرنگاران در بیداری و آگاهی بخشی به جامعه بی بدیل است، افزود: جامعه خبری به افکار عمومی شکل می دهد و با کار خود افکار عمومی را در موضوعات مختلف بسیج می کند و پویایی جامعه به رشد افکار عمومی وابسته است.

 

همتی با بیان اینکه کار خبرنگاران تعطیل پذیر نیست و خبرنگاران بین جامعه و رویدادها ارتباط برقرار می کنند، تصریح کرد: با تکنولوژی های جدید شرایط جامعه متفاوت از گذشته است و هیچ پدیده و اتفاقی پنهان نمی ماند و فضای مجازی کاری کرده که همه در کمترین زمان از موضوعات مطلع می شوند.

 

وی گفت: امروز در جامعه آزاد ایران زندگی می کنیم که انتقادات مختلف در موضوعات اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی توسط رسانه ها مطرح می شود.

 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان جایگاه خبرنگاران را بسیار رفیع و مهم دانست و بیان داشت: باید شرایطی فراهم کنیم که خبرنگاران آزادانه به تولید و انتشار محتوا بپردازند اما این حجم از تولید محتوا باید به شکلی هدایت شود که جامعه دچار آسیب نشود.

 

همتی تاکید کرد: در حرفه حساس و تاثیرگذار خبرنگاری باید اخلاق حرفه ای را مد نظر داشته باشیم و اگر همه ما در چارچوب اخلاق حرفه ای اقدام کنیم، حتما به اهداف مورد نظر خواهیم رسید.

 

وی با بیان اینکه رسانه ها و خبرنگاران پرچم آگاهی بخشی و بیداری جامعه را به دست دارند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران شرایطی را به وجود آورده اند که جامعه در یک اتاق شیشه ای قابل رویت قرار گرفته است.

 

استاندار هرمزگان با اشاره به مباحث مطرح شده از سوی نمایندگان خبرنگاران در این مراسم، اظهار داشت: در بحث مسکن خبرنگاران اگر مجموعه های صنفی خبرنگاران پای کار باشند، آمادگی داریم زمین و تسهیلات ارزان قیمت اختصاص دهیم تا خبرنگاران استان بدون مسکن نباشند.

 

همتی اضافه کرد: در زمینه چاپخانه نیز آمادگی پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و اختصاص کمک های فنی و اعتباری را داریم تا چاپخانه مناسبی در استان هرمزگان احداث شود.

 

وی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان باید بحث بیمه خبرنگاران استان را به طور جدی پیگیری کند تا مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به مباحث مطرح شده پیرامون شکایت برخی دستگاه های اجرایی استان از خبرنگاران، عنوان کرد: مدیران استان به تبعیت از سیاست دکتر روحانی رئیس جمهوری نباید از خبرنگاران شکایت کنند و معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری باید بخشنامه ای به تمامی ادارات استان صادر کند تا ادارات از رسانه ها و خبرنگاران شکایت نکنند.

 

همتی افزود: خبرنگاران را به تقوای کاری و مدیران را به تقوای صبر و حوصله دعوت می کنم تا با این تحمل و نگاه دلسوزانه به کار، مشکلی میان مجموعه خبرنگاران و مدیران وجود نداشته باشد.

 

وی به بدهی دستگاه های اجرایی به رسانه ها اشاره کرد و گفت: دستگاه های اجرایی استان هرمزگان موظف هستند به صورت ماهانه با رسانه ها تسویه حساب و مطالبات آنها را پرداخت کنند.

 

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه رسانه ها باید مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند، بیان داشت: تلاش می کنیم اگر قوانین اجازه دهد سالانه کمک های بلاعوض به رسانه های استان داشته باشیم.

 

همتی با بیان اینکه همه خبرنگاران و رسانه ها نورچشم ما هستند و همه آنها را دلسوز می دانیم، اظهار داشت: ما مدیران وظیفه داریم از خبرنگاران تشکر کنیم و از زحمات و تلاش های تمامی خبرنگاران استان هرمزگان قدردانی می نمایم.

وی یادآور شد: خبرنگاران در مسیر خدمت با احساس وظیفه کار می کنند و باید جایگاه، اهمیت و اثرکاری خبرنگاران را به معنای حقیقی قبول کنیم./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان