تصمیم کمیسیون اقتصادی درباره لایحه جدید مناطق آزاد

 

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: در آینده نزدیک کمیسیون اقتصادی لایحه جدید مناطق آزاد را به صحن علنی مجلس می برد.

کد خبر : 96131966        تاریخ انتشار :  جمعه, 07 ارديبهشت 1397

 

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی بانک شامگاه پنج شنبه در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مسایل مهمی که برای تصمیم گیری مسئولانی که به نحوی در تصمیم گیری و تصویب مقررات و قوانین دخالت دارند شناخت از فعالیتی است که در مورد آنها بحث شده و مورد بررسی قرار می گیرد.مرتضی بانک

 

وی افزود: یکی ازموضوعات مهم در کشور ما بحث مناطق آزاد است ، مدت ها است که این مناطق طبق قانون تشکیل شده است و طبیعی است که بحث مهمی از تصمیمات توسط نمایندگان مجلس و در آن نهاد تصمیم گیری می شود، در همین راستا اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از فعالیت های مناطق آزاد در حوزه اقتصاد شناخت میدانی پیدا کرده و از مشکلات مناطق آزاد باخبر شوند باعث می شود که دید کلی نسبت به این مناطق داشته باشند.

 

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد ادامه داد: بازید از مناطق آزاد را کمیسیون اقتصادی مجلس که بیشترین مسئولیت را در حوزه اقتصاد و موضوعات متفاوت بر عهده دارند انجام داد.

 

وی با اشاره به اینکه لایحه جدید مناطق آزاد در مجلس مورد بررسی قرار می گیرد افزود: این بازدیدها به خصوص در حوزه لایحه جدید که قرار است در مجلس مورد بررسی قرار گیرد باعث می شود شناخت بیشتری از فعالیت مناطق صورت گیرد.

 

بانک خاطرنشان کرد: به همین منظور با هماهنگی که انجام شد با نظر رئیس کمیسیون و اعضای کمیسون اقتصادی و نماینده مردم جلفا در مجلس قرار شد که این نوع بازدیدها جزو بازدید دوره ای باشد و در این فرصت تقریبا همه اعضای کمیسیون آمده و از مجموعه اقداماتی که در حال انجام بوده و فعالیت دارند بازدید میدانی داشته باشند.

 

لایحه جدید مناطق آزاد در در مجلس مورد بررسی قرار می گیرد

 

بانک اظهار داشت: در بازدیده های دوره ای طبیعی است که از واحدهای صنعتی، کشاورزی و بخش گردشگری از مکانیزم فعالیت و پیشرفت کارها و مشکلات آنها شناخت دقیق تری حاصل می شود.

 

وی با اشاره به بازدیدهایی که صورت گرفته بود اظهارداشت: امروز اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از 5 واحد تولیدی بازدید حضوری داشتند و به نظر می رسد که فعالیت های نسبتا موفقی در حوزه های صنعتی ، کشاورزی و تولیدی شناخت پیدا کرده و اعضای کمیسیون اقتصادی از مشکلات مربوط به این واحدها نیز آشنا شدند .

 

بانک بازدید دوره ای اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از مناطق آزاد را برای تصمیم گیری در مورد مناطق آزاد جدید بسیار تاثیر گذار دانست و گفت: این بازدیدها برای تصمیم گیری در بحث مناطق آزاد جدید داشتن نگاه مناسب از وضعیت فعالیت های صورت گرفته بسیار موثر است.

 

وی تصریح کرد: هم اکنون نیز لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفته و کارشناسی های مشترک خوبی بین مناطق آزاد ، کمیسیون اقتصادی و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در حال انجام است و پیشرفت خوبی نیز داشته ایم.

 

بانک خاطرنشان کرد: بسیاری از ابهاماتی که در ابتدای لایحه در مجلس و توسط نمایندگان مطرح شده بود در حال رفع شدن است به نظر می رسد که بخش زیادی از موضوعات مطرح شده به جاهای خوبی رسیده است که این موضوعات و بحث ها شامل محدوده ها، مناطق منفصل، و نداشتن معارض است که در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شده است و به توافقاتی رسیده ایم که فکر می کنم در آینده نزدیک کمیسیون اقتصادی آن را به صحن علنی مجلس می برد و مشکلات خیلی کمتر شده است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان