تغییر رنگ و طعم آب در برخی نقاط هرمزگان

 

مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان گفت: امروز علاوه بر تغییر کمی میزان آب شاهد تغییرات کیفی در آب نیز هستیم و برخی بی توجهی ها باعث تغییر رنگ و بو و طعم کیفیت آب در برخی مناطق شده است.

کد خبر : 96131846        تاریخ انتشار :  سه شنبه, 05 دی 1396

 


به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ ملایی ظهر سه شنبه در همایش بحران آب؛ جرایم و آسیب ها که در سالن جلسات اداره کل دادگستری استان هرمزگان برگزار شد؛ گفت: کشور ایران از لحاظ بارش نسبت به متوسط جهانی یک سوم و نسبت به متوسط آسیا یک چهارم میزان بارش دارد که و وضعیت نا مناسب و بحرانی است.کمبود آب

 

وی ادامه داد: طی دو دهه ی اخیر میزان بارندگی از ۲۵۰ میلی متر به کمتر از ۲۴۰میلی متر کاهش یافته است و ما در استان هرمزگان نسبت به متوسط کشوری ۷۰ میلی متر از بارندگی کمتری برخوردار هستیم.

 

ملائی ابراز داشت: استان هرمزگان دارای ۷۱ هزار کیلومتر مساحت می باشد که در دو محدوده ی مهران و سدیج تقسیم بندی می شود و بخش کوچکی هم مشترک بین استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان قرار دارد ؛ همچنین از بین ۷۴ دشت موجود در استان امروز حدود بیش از ۴۰ دشت به دشت ممنوعه تبدیل شده است.

 

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای هرمزگان تصریح کرد: امروز ما در استان ۲۳هزار حلقه چاه داریم که به همراه قنات ها منابع آب زیر زمینی مارا تشکیل می دهند و در کشور امروز ۵۵ درصد از نیازهای آبی چه در شرب چه در صنعت و چه در کشاورزی از طریق منابع آب زیر زمینی تامین می شود اما این آمار در استان هرمزگان به کلی متفاوت است و ما ۸۵ درصد از نیاز های آبی مان را از منابع زیر زمینی برداشت می کنیم و در این بین سهم آب های سطحی ۱۰ درصد و سهم شیرین سازی آب دریا ۵ درصد است.

وی خاطر نشان کرد: ۸۹ درصد از منابع آبی در کشاورزی ۱۱درصد در شرب و نیم درصد در صنعت به کار می رود که با افزایش سهم صنعت می توانیم توسعه پایدار در کشور ایجاد کنیم.

 

رئیس هیئت مدیره آب منطقه ای هرمزگان یادآور شد: در سال ۵۱ تعدادچاه های ما کمتر از ۵ هزار حلقه چاه بود اما امروز تعداد این چاه ها افزایش پیدا کرده و ما در استان ۲۳هزار حلقه چاه داریم که باعث از بین رفتن و تخلیه ی منابع آب زیر زمینی شده اند.

وضعیت نگران کننده تغییر کیفی آب در هرمزگان

 

ملایی گفت: امروز علاوه بر تغییر کمی میزان آب شاهد تغییرات کیفی در آب نیز هستیم و برخی بی توجهی ها باعث تغییر رنگ و بو و طعم کیفیت آب در برخی مناطق شده است که بسیار خطر ساز است زیرا آب ناسالم ناشی تمام بیماری ها و امراض است.

 

مدیر عامل آب منطقه ای هرمزگان اظهار داشت: توسعه آب شیرین کن های کشاورزی از دیگر مسائل و مشکلاتی است که امروزه ما با آن روبرو شدیم و مشکل ساز شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در استان هرمزگان حدود ۲۰هزار کیلومتر رودخانه و مسیل داریم ولی متاسفانه به دلیل حاصلخیزی مورد تعرض و تصرف قرار می گیرد و در مخاطرات طبیعی خسارات بسیاری را وارد می کند./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان