تغییر مدیر درمان تأمین اجتماعی هرمزگان

 

روز گذشته مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان هرمزگان با خواندن حکم انتصاب مدیر جدید توسط دکتر خدری، مدیر سابق درمان به دکتر امیری تقدیم و دکتر خدری به ارائه خدمات خود در یک سال گذشته پرداخت.

کد خبر : 96131431        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 28 اسفند 1396

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، لیلا خدری در نشستی خبری اظهار کرد: آخرین روز کاری در کسوت مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان هرمزگان را پشت سر گذاشته و دکتر مریم امیری از این پس عهده دار این سمت خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه در درمان غیر مستقیم با 705 مرکز شامل بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، مراکز پاراژولیک و ... هستند، افزود: در این مراکز 70 درصد تعرفه دولتی توسط خدمات درمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

 

مدیر سابق درمان تأمین اجتماعی استان هرمزگان با اشاره به اینکه مراکز خدمات درمان مستقیم ما شامل یک بیمارستان، یک پلی کلینیک و دو درمانگاه و درمانگاه‌هایی در رودان، قشم، بندرلنگه، حاجی‌آباد است، افزود: 22 بیمارستان با دو هزار و 196 تخت فعال داریم که از این تعداد 11 درصد مربوط به مراکز خدمات مستقیم ما است.

خدری با بیان اینکه آمار جمعیت هرمزگان یک میلیون و 776 هزار نفر بوده که 950 هزار نفر ازاین جمعیت بیمه و از این تعداد 50 درصد بیمه تأمین اجتماعی هستند، اضافه کرد: در حال حاضر 230 تخت بستری فعال داریم که نسبت به سال گذشته 10 درصد رشد داشته ایم.

وی با اشاره به اینکه در سال 96 تعداد بستری هایمان دو درصد افزایش داشته به گونه ای که از 22 هزار و 891 به 23 هزار و 424 نفر رسیده است، تصریح کرد: ضریب اشغال تخت 88 درصد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته و افزایش تخت بستری علت این کاهش بوده است.

 

مدیر سابق درمان تأمین اجتماعی استان هرمزگان بیان اینکه با انتقال بیمارستان شریعتی به خلیج‌فارس آمار وضع حمل این بیمارستان از 8 هزار و 66 نفر در سال 95 به 9 هزار و 173 در سال 96 رسیده و افزایش چشم‌گیری داشته است، عنوان کرد: تعداد مراجعین سرپایی در سال 95، 256 هزار نفر و در سال 96، 272 هزار نفر بوده که نشانگر رشد 6 درصدی در این زمینه است.

 

خدری با اشاره به اینکه تعداد کل مراجعین در مقایسه 10 ماهه سال 95 به 96 از 577 هزار نفر به 639 هزار نفر بوده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه گاهی گفته می شود تأمین اجتماعی خدماتی ارائه نمی دهد در صورتی که 9 مرکز خدمات مستقیم ما 50 درصد بار ارائه خدمات درمانی استان را به دوش می‌کشند.

 

93180.jpg

وی با بیان اینکه انتقال بیمارستان شریعتی به خلیج‌فارس باعث افزایش ظرفیت بیمارستان و خدمات و همچنین جذب امتیازهایی از ستاد مرکزی شده است، ابراز کرد: اما مشکلاتی چون افزایش مرگ و میر مادران باردار نیز از مواردی بود که به دنبال این انتقال اتفاق افتاد.

مدیر سابق درمان تأمین اجتماعی استان هرمزگان ادامه داد: امسال متأسفانه پنج مرگ مادر داشتیم که با حمایت های علوم پزشکی این آمار را به صفر رساندیم.

خدری با اشاره به اینکه تخت‌های فعال بیمارستان از 210 تخت در سال 95 به 230 تخت در سال 96 رسیده است، بیان کرد: ساخت بیمارستان صحرایی و پد بالگرد استاندارد برای فرود اضطراری بالگرد را در دستور کار قرار دادیم.

 

وی با بیان اینکه ساماندهی سیستم زباله بیمارستان برای دفع زباله عفونی و ساماندهی وضعیت ترافیکی بیمارستان با احداث پارکینگ و واگذاری به بخش خصوصی از دیگر کارهای صورت گرفته در سال 96 بوده است، اظهار کرد: برای به‌روز کردن سیستم سرمایش بیمارستان از اسفند سال گذشته تلاش‌های بسیاری کردیم به گونه ای که در تابستان سال جاری دیگر مشکلی در این زمینه نداشتیم.

 

مدیر سابق درمان تأمین اجتماعی استان هرمزگان با اشاره به اینکه زیباسازی لابی بیمارستان یکی دیگر از کارهایی بود که در دوران مدیریت بنده صورت گرفت، افزود: به دنبال جابه‌جایی بیمارستان شریعتی به خلیج‌فارس، بیمارستان با کمبود نیرو مواجه شد که این مشکل نیز با افزایش ردیف حل شده و آزمون استخدامی مربوطه در سال 97 برگزار می‌شود، این مسئله یکی از کارهای مهم مدیریت درمان بیمارستان در سال 96 بوده است.

 

خدری با بیان اینکه حذف دفترچه کاغذی و ارائه نسخه الکترونیکی در مراکز خدمات مستقیم تأمین اجتماعی از دیگر کارهای ارزشمند صورت گرفته بوده است، اضافه کرد: در حال حاضر بیماران می‌توانند کلیه خدمات را در مراکز ملکی تنها با یک کد ملی دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه خرید دستگاه ام‌آر‌آی و آماده کردن ساختمان آن که در هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و همچنین خرید دستگاه رادیولوژی، اکو، راه اندازی مراکز سرپایی دندانپزشکی جاسک از دیگر اقدامات مدیریت درمان تأمین اجتماعی هرمزگان بوده است، تصریح کرد: در سال 96 تکمیل ظرفیت اسمی بیمارستان را داشتیم که به مرور در سال 97 فعال خواهد شد، همچنین ساخت انبار داروی بیمارستان که در سال 96 شروع شد در سال 97 به پایان می‌رسد.

 

93181.jpg

 

مدیر سابق درمان تأمین اجتماعی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: مجوز افزایش تخت‌های دیالیز از 4 تخت به 6 تخت را نیز در سال 96 گرفتیم که به همراه راه اندازی درمانگاه بعثت، درمانگاه در حاجی‌آباد، کیش و بندرخمیر از برنامه‌های آینده مدیریت درمان تأمین اجتماعی بوده که بر عهده خانم دکتر امیری قرار گرفته است.

 

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست، خدری به قرائت حکم انتصاب مریم امیری به سمت مدیریت درمان تأمین اجتماعی هرمزگان پرداخت و برای وی آرزوی توفیق در سمت جدید را کرد.