توقیف ۱۶دستگاه کانتینر قاچاق درهرمزگان

 

فرمانده انتظامی استان از کشف ۱۶ دستگاه کانتینر حاوی ضایعات استیل قاچاق به ارزش ۵۰ میلیارد ریال طی یک عملیات پیچیده پلیسی در استان خبر داد.

کد خبر : 96131836        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 02 بهمن 1396

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، سردار عزیزاله ملکی گفت: مأموران پلیس آگاهی استان با همکاری گمرگ شهید رجایی بندرعباس، با انجام کار اطلاعاتی و بازدید میدانی از انبارهای مسیر گمرک شهید رجایی، ۱۶ دستگاه کانتینر حاوی کالای قاچاق را در یک انبارشناسایی کردند.قاچاق کالا

 

وی افزود: قاچاقچیان قصد داشتند به منظور فرار از مالیات و پرداخت عوارض گمرکی این محموله سنگین ضایعات استیل با تعرفه گمرکی ۸۰ درصدی را با حعل اسناد و اظهار خلاف واقع در پوشش سنگ گچ که فاقد تعرفه گمرکی است به یکی از کشورهای آسیای میانه انتقال دهند.

 

سردار ملکی با اشاره به اینکه ارزش ریالی این محموله ۴۰۰ تنی بنا به نظر کارشناسان ۵۰ میلیارد ریال است، اذعان داشت: در این رابطه تعداد سه نفر متهم شناسایی شده است.

 

فرمانده انتظامی هرمزگان خاطرنشان کرد: با تلاش همه جانبه و شبانه روزی ماموران انتظامی استان و اجرای طرح های منظم و مستمر مبارزه با قاچاق کالا و ارزدر ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۵۴۰ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق در استان کشف و ضبط شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ، این کشفیات ۱۳درصد افزایش داشته است./مهر

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان