جزئیاتی جدید از پیگیری های نماینده شرق هرمزگان در خصوص فعالیت غیر مجاز کشتی های چینی

 

سلسله نشست‌های مطالبه گری بسیج دانشجویی که به همت بسیج دانشجویی استان هرمزگان و در قالب شورای تبیین مواضع و قرارگاه علمی شهید احمدی روشن برگزار می‌شود این بار به سراغ دو تن از نمایندگان استان رفت تا ضمن بیان درد مردم با نمایندگان مردم اولاً رسالت دانشجویی خود که همان در کنار مردم بودن و صدای مردم بودن را انجام دهند ثانیاً به راهکارهای علمی و اجرایی برسند و آن را در اختیار مدیران دولتی و بخش خصوصی قرار دهند.

کد خبر : 96133566        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 17 مرداد 1397

 

سلسله نشست‌های مطالبه گری بسیج دانشجویی که به همت بسیج دانشجویی استان هرمزگان و در قالب شورای تبیین مواضع و قرارگاه علمی شهید احمدی روشن برگزار می‌شود این بار به سراغ دو تن از نمایندگان استان رفت تا ضمن بیان درد مردم با نمایندگان مردم اولاً رسالت دانشجویی خود که همان در کنار مردم بودن و صدای مردم بودن را انجام دهند ثانیاً به راهکارهای علمی و اجرایی برسند و آن را در اختیار مدیران دولتی و بخش خصوصی قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، شاید نقطه عطف این دو دیدار موافقت "حسین هاشمی تختی" و "حجت‌الاسلام سید مصطفی ذوالقدر" نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی برای رأی مثبت به طرح دوفوریتی مالیات بر عواید سرمایه یا همان CGT است که بازار ارز،سکه و مسکن را از این تلاطم نگران‌کننده نجات خواهد داد.

 

مجلس نسبت به دردهای جامعه بی‌تفاوت نیست

 

حسین هاشمی تختی ضمن استقبال از نقش‌آفرینی جریان دانشجویی در پیگیری مسائل روز جامعه، در پاسخ به سؤال دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در مورد اینکه آیا مجلس پیگیر مشکلات اقتصادی مردم به‌ویژه در شرایط کنونی هست یا خیر گفت: جمعی از نمایندگان پس از برگزاری جلسات فشرده هیئت‌رئیسه و موافقت رئیس مجلس، کارگروه ویژه‌ای برای پیگیری تخصصی مشکلات اقتصادی برهه کنونی تشکیل‌شده که خروجی جلسات کارگروه در اختیار تیم اقتصادی دولت قرار خواهد گرفت و مجلس مجدانه پیگیر تأثیر و چگونگی اجرای مصوبات این کارگروه خواهد بود.

 

قطعاً مشکلات کشاورزان استان را به‌صورت جدی و هدفمند پیگیری می‌کنیم

 

در بخش دیگری از این دیدار هاشمی تختی در پاسخ به سؤال دبیر قرارگاه علمی شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی هرمزگان مبنی بر چرایی عدم وجود یک الگوی کشت مناسب برای کشاورزان و نقش‌آفرینی کمرنگ جهاد کشاورزی در راهبری این حوزه برای بالا بردن بهره‌وری و جلوگیری از ضرر کشاورزان گفت: بنده خودم فرزند روستا هستم و با کشاورزی و مشکلات کشاورزان غربیه نیستم و تاکنون هم به مسئولین ملی و هم استانی در این حوزه تذکرات لازم را داده‌ایم و آمادگی داریم پیشنهادهای علمی و عملی قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی را با مدیریت عالی استان مطرح و شرایط اجرایی شدن آن را فراهم کنیم، قطعاً مشکلات کشاورزان استان را به‌صورت جدی و هدفمند پیگیری می‌کنیم.

 

97729.jpg

به‌منظور تأمین اشتغال جوانان پیگیر افتتاح نیروگاه برق سیریک و پالایشگاه مکران هستم

 

همچنین سید مصطفی ذوالقدر ضمن اعلام خرسندی از ورود جریان دانشجویی برای مطالبه برنامه مسئولین به‌منظور رفع مشکلات مردم گفت: دغدغه اصلی من اشتغال جوانان است و اگر این مهم برطرف گردد بسیاری از مشکلات اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی استان مرتفع خواهد شد.

 

وی در ادامه با بیان این نکته که مسئولین اجرایی باید در تکمیل و راه‌اندازی این‌گونه پروژه‌ها جدیت و سرعت قابل قبولی داشته باشند، گفت: به‌صورت جدی و مستمر پیگیر تکمیل نیروگاه سیریک و شروع پروژه پالایشگاه مکران هستم تا به وعده‌ای که به مردم در خصوص اشتغال جوانان داده‌ام عمل کنم.

 

به خاطر صیادان استان رود روی رئیس شیلات ایران ایستاده‌ام

 

در ادامه این جلسه ذوالقدر در پاسخ به سؤال یکی از فعالان دانشجویی مبنی بر اینکه کشتی‌های چینی زندگی صیادان استان را تا مرز نابودی برده‌اند و جنابعالی و مجمع نمایندگان در این خصوص چه کرده‌اید، گفت: اولاً بنده از روز اول در رابطه با این موضوع کنار مردم بوده‌ام و این مسئله را هم به وزیر جهاد کشاورزی منتقل کرده‌ام و به‌صورت جدی با رئیس شیلات ایران مطرح کرده‌ام.

 

وی گفت: شیلات ایران مسئله کشتی‌های چینی را قبول نمی‌کند و می‌گوید این کشتی‌ها باری است اما من به حرف مردم منطقه و فعالین زیست‌محیطی که دارای تخصص هم هستند اعتماد دارم و به خاطر صیادان استان؛ رود روی رئیس شیلات ایران ایستاده‌ام و تا حصول نتیجه از پیگیری این موضوع دست نخواه کشید.

 

اعتبار ملی خوبی برای آب شرب بشاگرد گرفته‌ایم

 

97730.jpg

 

ذوالقدر در پاسخ به سؤال یکی دیگر از دانشجویان در مورد عدم وجود آب شرب و آب‌رسانی نامنظم در روستاها گفت:انصافاً مسئولین حوزه آب روستایی تلاش خوبی در این زمینه کرده‌اند و بنده شاهد این تلاش‌ها هستم و در این زمینه اعتبار بسیار خوبی برای رفع مشکل آب بشاگرد مصوب گردیده که تا پایان سال اتفاقات خوبی در حوزه آب‌رسانی در بشاگرد خواهد افتاد.

 

 

وی در ادامه گفت: البته این بدین معنی نیست که مشکل وجود ندارد اما اراده دستگاه‌های مربوط بر این است که تا حد توان این نقیصه را برطرف کنند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان