جزئیات آغاز فراخوان ثبت نام کارت مرزنشینی در هرمزگان

معاون بازرگانی صنعت، معدن و تجارت هرمزگان: فراخوان ثبت نام کارت مرزنشینی در هرمزگان آغاز شد

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: ثبت نام کارت مرزنشینی از یکم مهر ماه شروع و تا پایان آذر ماه سالجاری ادامه دارد.

کد خبر : 96134941        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 04 مهر 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی» محمدعباسی گفت: مرزنشینان می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و ثبت نام جهت صدور کارت مذکور و با اخذ نامه احراز محل سکونت مرزنشین که می بایست صرفاً توسط فرمانداری و یا بخشداری محل سکونت تایید شده باشد اقدام کنند.

 

وی مزایای دریافت کارت مرزنشینی را چنین عنوان کرد : این کارت ها با اعتبار ۳ ساله برای سرپرست خانوار حداکثر ۵ نفره مرزنشین صادر می گردد دارندگان ان ها می توانند یا به صورت مستقل اقدام به مبادله مرزی نمایند و یا کارتشان را یه شرکت های تعاونی که عضو آن هستند واگذار و از سود تعاونی بهره مند شوند.

 

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه سهمیه ارزی در مناطق عادی ۹۰ دلار و در مناطق محروم ۱۸۰ دلار برای هر نفر میباشد در صورت بهره گیری از ظرفیت واقعی رقم قابل توجهی در اختیار تعاونی ها قرار می گیرد که میتوانند با استفاده از این امتیاز گسترده فعالیت های تجاری خود را افزایش داده و در نتیجه امکانات و خدمات بهتری در اختیار مرزنشینان قرار دهند و همچنین بهره مندی از تخفیفات حقوق ورودی ارزاق عمومی متناسب با درجه محرومیت استان مرزی، کالاهای خوراکی ۷۰ درصد و برای سایر کالاهای غیر خوراکی تا ۳۰ درصد است.

 

وی اعلام کرد : تاکنون یکصدوپنجاه و سه هزار و ۷۸۸ درخواست خانوار داشته اییم که یکصدوپنجاه و دو هزار و ۸۹۴ مورد منجبر به صدور کارت مرزنشینی گردیده است./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان