جزئیات احداث 11 سد جدید در هرمزگان / آغاز مطالعه آب سد جگین به شرق میناب

مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان: ۱۱ سد در هرمزگان احداث می شود

مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان با اشاره به طرح های شاخص برای تامین آب هرمزگان گفت: طرح های احداث ۱۱ سد در استان هرمزگان در دست مطالعه است.

مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان: ۱۱ سد در هرمزگان احداث می شود

مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان با اشاره به طرح های شاخص برای تامین آب هرمزگان گفت: طرح های احداث ۱۱ سد در استان هرمزگان در دست مطالعه است.

کد خبر : 96133753        تاریخ انتشار :  سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، هوشنگ ملایی با اشاره به شاخص ترین طرحهای آب منطقه ای هرمزگان اظهارداشت: در راستای برنامه ریزی جهت افزایش میزان ورودی آبخون ها و شارژ منابع آبی مطالعه طرح تغذیه مصنوعی میناب، لاورمیستان، دهنگ فتوئیه، گزیر، کرمون، دهستان بالا و شهدادی با هدف مقابله با بحران کمبود آب را در دست اقدام داریم.

 

وی افزود: مطالعه شبکه ( شبکه میناب – شبکه شمیل –کانال سبزپوشان –کانال لایگزال ) ، مطالعه خط انتقال ( مطالعه خط انتقال مکران ( از جگین تا شرق میناب ) از دیگر طرح های در دست مطالعه است.

 

مدیرعامل آب منطقه ای بیان داشت: جهت احداث سد در استان نیز طرح مطالعه سدهای سدیج، مرک، زرانی، برآفتاب، کمشک، مهران، جاماش، ده شیخ، کل، گابریک و شریفی را پیش رو داریم.

 

وی گفت: از دیگر طرح های شرکت در حوزه ساماندهی رودخانه می توان طرح مطالعه تعیین حد بستر و حریم رودخانه ها و ساماندهی مرحله اول به میزان ۶۰۰۰ کیلومتر (تعیین حد بستر و حریم رودخانه ها حوزه آبریز شرق – حوزه آبریز شمال و غرب) و مطالعه تعیین حد بستر و حریم سوحل دریا ، دریاچه ها و تالابها به میزان ۷۰۰ کیلومتر : مطالعه و اجرای ساماندهی حدبستر و حریم تالاب بین المللی شور و شیرین و میناب ( خط ساحلی بندرعباس تا بعد از کرگان میناب) و تالاب گز را نام برد.

 

ملایی در ادامه با اشاره به ایجاد ظرفیت پتانسیل تامین آب شهرها و صنایع استان افزود: در شرایط کنونی پروژه تجهیز 10 حلقه چاه حاشیه سدهای شمیل و نیان، خط انتقال آب شرب از چاههای نیان به خطوط آبرسانی به بندرعباس، نوسازی خط اول آبرسانی به بندرعباس از میناب، سیستم پمپاژ و جمع آوری نشتاب پایان سد شمیل، آبرسانی به شهرک صنعتی تیرور، بهینه سازی و نوسازی شبکه آبیاری درجه یک و دو شمال دشت میناب از مهمترین طرح های تامین آب است که در دستور کار و اجرا قرار دارند./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان