جزئیات دستگیری ۱۷ نفر مدعی نفوذ در دستگاه قضایی هرمزگان

 

رئیس کل دادگستری هرمزگان از دستگیری ۱۷ نفر مدعی نفوذ در دستگاه قضایی استان هرمزگان خبر داد.

کد خبر : 96133088        تاریخ انتشار :  سه شنبه, 05 تیر 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، حجت الاسلام محمد صادق اکبری پیش ازظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که چه تعداد از کارچاق کن ها و مدعیان نفوذ در دستگاه قضایی هرمزگان دستگیر شده اند، بیان داشت: تعداد ۱۷ نفر از کارچاق کن ها طی سال گذشته در استان هرمزگان دستگیر شده اند.محمد صادق اکبری.دادگستری هرمزگان

 

وی همچنین به مراجعین دستگاه قضایی و عموم مردم یادآور شد: با حفظ هوشیاری ، فریب مدعیان دروغین نفوذ در دستگاه قضایی را نخورند و مستقیماً به مسئولین مربوطه مراجعه نمایند تا روند خدمت رسانی از مجاری قانونی صورت پذیرد.

 

حجت الاسلام اکبری اظهار داشت: در سال ۱۳۹۶ ،تعداد ۲۵۸هزار و ۸۶۲ فقره پرونده وارد روند رسیدگی در دستگاه قضایی استان شد و در همین مدت ۲۵۸ هزار و ۲۸ پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت و منتهی به صدور حکم مقتضی گردید.

 

حجت السلام اکبری تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات راهبردی دادگستری استان هرمزگان رسیدگی به پرونده های مسن است و در همین راستا طی سال گذشته ۱۲ درصد از موجودی پرونده های مسن کاسته شده است .

 

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان یادآور شد: در سال ۱۳۹۶ ، متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها، ۱۱۱ روز است که در مقایسه با متوسط کشوری وضعیت استان هرمزگان وضعیت مناسبی است و تلاش می شود با اتخاذ تدابیر لازم، این بازه زمانی نیز کاهش یابد.

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در دستگاه قضایی استان هرمزگان مورد توجه جدی می باشد و حمایت از سرمایه گذاری مشروع و رفع موانع تولید ؛ اولویت دادگستری هرمزگان است.

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به این مطلب که بیش از ۵۰ درصد زندانیان استان هرمزگان را محکومین مواد مخدر به خود اختصاص می دهند و بخش قابل توجهی نیز محکومین به سرقت می باشند با یادآوری تأثیرات زیانبار زندانی شدن افراد بر پیکره اجتماع بر لزوم اتخاذ اقدامات پیشگیرانه در جهت کاهش نرخ ارتکاب جرائم منتهی به حبس تأکید کرد.

 

وی همچنین با تأکید بر لزوم توجه به کاهش جمعیت کیفری زندان های هرمزگان یکی از مهمترین اقدامات به منظور کنترل جمعیت کیفری زندان ها را رسیدگی به امور زندانیان از طریق جلب کمک های خیرین توسط انجمن های حمایت از زندانیان و ستاد دیه استان عنوان کرد ./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان