جزئیات شناسایی و انهدام باند سازمان‌یافته تولید و ضرب سکه‌های طلا تقلبی در هرمزگان

شناسایی و انهدام باند سازمان‌یافته تولید و ضرب سکه‌های طلا تقلبی

فرمانده انتظامی هرمزگان از شناسایی و انهدام باند 8 نفره تولید و ضرب سکه تقلبی توسط پلیس استان خبر داد.

کد خبر : 96137577        تاریخ انتشار :  سه شنبه, 06 شهریور 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، سردار عزیزاله ملکی بیان داشت: در پی شکایت تعدادی از طلافروشان بندرعباسی مبنی بر فروش سکه‌های تقلبی و اغفال طلافروشان ، مراتب به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت.

 

وی افزود: در این راستا ابتدا یکی از متهمان پرونده که به‌صورت آژانس تلفنی بوده و سکه‌های تقلبی را به بازار انتقال می‌داد شناسایی و دستگیر شد.

 

سردار ملکی با اشاره به اینکه دیگر متهم اصلی پرونده که به سمت تهران متواری و در مسیر شهرهای بندرعباس - تهران تعدادی از سکه‌های تقلبی را نیز به فروش رسانده است، تصریح کرد: در این خصوص با گسترش چتر اطلاعاتی پس از یک ماه کار پلیسی مشخص شد باند سازمان‌یافته‌ای در استان تهران در امر ساخت،تهیه و توزیع سکه‌های تقلبی در کل کشور فعالیت داشته که محل انجام اقدامات مجرمانه نیز در حاشیه شهر تهران بوده است.

 

این مقام انتظامی عنوان کرد: پس از شناسایی متهمان و محل اختفاء آنان، اکیپ مجربی از مأموران پلیس امنیت عمومی استان به تهران اعزام و با همکاری مأموران پلیس امنیت عمومی ناجا در یک اقدام عملیاتی منسجم و گسترده تعداد 8 نفر از اعضاء باند مذکور را دستگیر کردند.

 

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: در بازرسی از منازل و کارگاه ساخت سکه‌های جعلی، صدها عدد سکه تقلبی آماده فروش، 2 دستگاه پلمپ سکه، 7دستگاه تراش جهت ساخت مهرو ضرب سکه، 15 کیلو ورقه مسی جهت ساخت سکه تقلبی، 35 عدد مهر تقلبی ضرب سکه، 6 عدد مهر ژلاتینی ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی مورداستفاده باند، تعدادی برچسب تقلبی مربوط به سکه و پلمپ آن، چندین هزار دلار وجه نقد و دو عدد کیس کامپیوتر که مورداستفاده باند جهت جعل مهرهای سکه استفاده شده بود کشف شد.

 

وی با اشاره به اینکه تعداد 7 دستگاه خودرو متعلق به این باند نیز توقیف شد، بیان کرد: کلیه متهمان به همراه اقلام مکشوفه جهت پیگیری قضائی به استان هرمزگان منتقل و پرونده مذکور در مرجع قضائی تحت رسیدگی است.

 

فرمانده انتظامی هرمزگان در پایان با بیان اینکه امیدوارم با هماهنگی مقام قضایی تصاویر این افراد پخش تا شهروندان دیگر فریب این افراد را نخورند، خاطرنشان کرد: از کلیه شهروندان عزیز درخواست می‌شود چنانچه توسط افراد مذکور مورد اخاذی و اغفال قرار گرفته‌اند شکایت خود را به دادسرای بندرعباس تسلیم تا مورد رسیدگی قرار گیرد./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان