جزئیات مسمومیت گسترده الکلی 22 نفر در بندرعباس و جانباختن چهار / وخامت حال برخی بیماران

آخرین جزییات مسمومان الکلی در بندرعباس 22 مراجعه کننده، چهار فوتی و چهار بیمار در شرایط وخیم

رئیس مجتمع آموزشی درمانی پژوهشی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس به تشریح جزییات مسمومان الکلی مراجعه‌کننده به این بیمارستان پرداخت.

کد خبر : 96133339        تاریخ انتشار :  پنج شنبه, 05 مهر 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»مهدی حسنی آزاد در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: از شب گذشته با مراجعه بیمارانی مواجه شدیم که دچار پدیده مسمومیت الکلی شده‌اند.

 

وی با بیان اینکه تا ظهر امروز 22 نفر مراجعه کرده‌اند، خاطرنشان کرد: از این تعداد چهار نفر فوت کرده‌اند که دو نفر قبل از رسیدن به بیمارستان فوت کرده بودند و علت فوت را می‌توان در دیر مراجعه کردن به بیمارستان دانست.

 

رئیس مجتمع آموزشی درمانی پژوهشی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس با بیان اینکه وضعیت چهار بیمار دیگر وخیم است، ادامه داد: به نظر می‌رسد آمار هرلحظه بیشتر می‌شود و همه پزشکان، گروه‌های پرستاری و کلیه همکاران در آماده‌باش به سر می‌برند.

 

حسنی آزاد اضافه کرد:در هفته گذشته مراجعه چهار نفر به دلیل مسمومیت الکلی داشتیم که متأسفانه دو نفر فوت کردند.

 

همچنین رئیس بخش فوریت‌های بیمارستان شهیدمحمدی بندرعباس در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مشروبات الکلی دست‌ساز بسیار خطرناک است، تصریح کرد: کسی که مشروبات الکلی مسموم مصرف می‌کند حالت مستی احساس نمی‌کند و به دنبال مصرفش ظرف شش تا دوازده ساعت علائم آن بروز می‌کند.

 

دکتر اشکان طبیب زاده در خصوص علائم آن اظهار کرد: مشکلات بینایی شامل تاری دید یا سفید شدن چشم، کاهش سطح هوشیاری، تشنج و عوارض بعدی آن تأثیرات نامناسب بر روی قلب و کلیه و مشکلات گوارشی است.

 

رئیس بخش فوریت‌های بیمارستان شهیدمحمدی بندرعباس اضافه کرد: اگر کسی مشروبات الکلی دست‌ساز مصرف کند به خود را در معرض مسمومیت قرار داده و باید هرچه زودتر به بیمارستان مراجعه کند.

 

طبیب زاده بیان کرد: اگر این بیماران زودتر به بیمارستان مراجعه کنند شانس خدمات‌رسانی و بهبود زودتری خواهند داشت.

 

وی در پایان گفت: مصرف 30 سی‌سی الکل مسموم موجب کوری دائم و 50 سی‌سی موجب مرگ می‌شود و همین مقدار کم هم اثرات مخرب و مرگ باری دارد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان