جزئیات نشست ابتکار با بانوان فرهیخته هرمزگانی

 

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده  با بیان اینکه مشاغل غیر رسمی بسیاری داریم و این آمار اشتغال ما را پایین آورده است، افزود:به دنبال این هستیم که آمار کار خانگی و کارهای غیر رسمی را هم در آمار اشتغال کشور بیاوریم.

کد خبر : 96131814        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 19 ارديبهشت 1397

 

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه مشاغل غیر رسمی بسیاری داریم و این آمار اشتغال ما را پایین آورده است، افزود:به دنبال این هستیم که آمار کار خانگی و کارهای غیر رسمی را هم در آمار اشتغال کشور بیاوریم.94751.JPG

 

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، معصومه ابتکار در نشستی با فعالان حوزه زنان، اظهار کرد: امیدوارم حضور این استاندار توانمند در هرمزگان منشأ خیر زیادی باشد مشروط به اینکه زنان فعال همگام و همراهی کنند.

 

وی با بیان اینکه مشارکت اجتماعی، امید و انسجام در تمام سطوح در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: زنان در کنار مردان همه به‌عنوان ارکان جامعه ما نقش کلیدی دارند، امیدوارم بتوانیم در طول دولت دوازدهم برای تحقق برنامه‌های دولت همکاری‌های خوبی با فعالان زن هرمزگان داشته باشیم.

 

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه ستاد زنان و خانواده که توسط رئیس‌جمهور افتتاح شد بسیار برای جامعه زنان و خانواده ایرانی بسیار کلیدی و مهم است، عنوان کرد: ما در پی تصویب برنامه‌هایمان در دستگاه‌های اجرایی داشتیم.

 

ابتکار با بیان اینکه مسئله کشاورزی با محیط‌زیست از مسائل حیاتی کشور است و توجه به اصلاح الگوی کشت بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: نقش زنان در اصلاح الگوی مصرف آب بسیار مهم است، مسئله آب امروزه مسئله‌ای عمومی است و علاوه بر کشاورزی در بخش شهری نیز باید این مسئله موردتوجه قرار گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه امیدوارم شاهد رشد کمی و کیفی سمن‌ها که خانم‌ها در آن حیاتی است داشته باشیم، اضافه کرد: باید با تلاش ازخودگذشتگی و ایمان مشکلات را حل کنیم و هیچ جای دنیا دولت به‌تنهایی نمی‌تواند از عهده حل همه مشکلات بربیاید.

 

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تقویت امید در جامعه بسیار مهم است، ابراز کرد: در بحث کارآفرینی برای زنان 75 درصد صنایع‌دستی ایران را زنان تولید نمی‌کنند و امیدواریم از لحاظ کیفیت و بازار مخاطب توسعه پیدا کند .

 

ابتکار با بیان اینکه امیدوار هم‌افزایی در حمایت از تولید ملی ببینیم و سهم زنان و مدان را در کنار هم ببینیم، تصریح کرد: مشکلی که در آمار اشتغال وجود دارد که بیمه برای ما مطرح است، مطالعات نشان داده ارزش کار خانگی زنان یعنی نقشی که زنان در تولید مواد غذایی بهداشت تربیت و مدیریت منزل سهم قابل‌توجهی است، مطالعه اخیر نشان داده سهمی رو به رشد بوده و با توجه به تجهیزات نوین در منزل افزایش قابل‌تأمل است و حدود 22 درصد از تولید ناخالص ملی را کارخانگی زنان تشکیل می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه مشاغل غیر رسمی بسیاری داریم و این آمار اشتغال ما را پایین آورده است، افزود:به دنبال این هستیم که آمار کار خانگی و کارهای غیر رسمی را هم در آمار اشتغال کشور بیاوریم.

 

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه کارآفرینی سبز مسئله مهم دیگری است که ضمن کارآفرینی به حفاظت از محیط‌زیست هم کمک می‌کند، بیان کرد: امسال دو طرح مهم را در این استان داریم سند برنامه ارتقا وضعیت زنان و خانواده آسان در حال تدوین است و الان اطلس وضعیت زنان و خانواده از بعد آمار آسیب‌ها فرصت‌ها و تهدیدها را داریم و در حال تکمیل است.

 

ابتکار با بیان اینکه سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده در هرمزگان به‌جاهایd اشاره دارد که شکاف داریم، تصریح کرد: مسئله دیگر طرح تاب‌آوری است که تشکل‌ها در این زمینه بسیار نقش دارند، هرچه در این زمینه کار کنیم که تشکل‌های تخصصی شکل گیرند بسیار کمک‌کننده است.

 

وی با اشاره به اینکه طرح گفت‌وگوی ملی بین خانواده بسیار مهم است و از اعتبارات سال 96 کلید خورده و با کمک سمن‌ها انجام خواهد شد، افزود: این استان ظرفیت‌های بسیاری دارد و بنده مناطق مختلف این استان را شخصاً دیده‌ام و خاطرات بسیاری با این استان دارم و این استان حتماً در ابعاد و زوایای مختلف مدنظر ما خواهد بود.

 

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه با کمک زنان فعال می‌توانیم برای پیشرفت و بسط امید در جامعه که مهم‌ترین مؤلفه پیشرفت اجتماعی است تلاش می‌کنیم، عنوان کرد: امیدوارم بتوانیم در دولت دوازدهم با همکاری و مشارکت سمن‌ها، بخش خصوصی و دانشگاهیان دستاوردهای خوبی را برای این استان داشته باشیم.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان