جزئیات نشست مشاور عالی استاندار با خبرنگاران

 

مشاور عالی استاندار هرمزگان گفت: تمامی مدیران دستگاه های اجرایی موظف هستند در حوزه ماموریت خود پاسخگوی رسانه ها باشند.

کد خبر : 96139141        تاریخ انتشار :  سه شنبه, 23 مرداد 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، محمدباقر کشفی در نشست صمیمی با اصحاب رسانه استان هرمزگان از تلاش های خبرنگاران به ویژه در دوره جدید فعالیت مدیریت عالی استان هرمزگان قدردانی کرد و بیان داشت: امیدواریم در دوره فعالیت مدیریت جدید روابط عمومی استانداری با همکاری اصحاب رسانه شاهد فعالیت های درخشان و پرثمری باشیم.مدیران دستگاههای اجرایی در حوزه ماموریت خودپاسخگوی رسانه ها باشند

 

وی هدف از برگزاری این نشست را گفت‌وگوی صمیمانه اعلام کرد و افزود: در عرصه فعالیت رسانه ای نیازمند همفکری و یاری رساندن به یکدیگر هستیم و این همدلی و هم افزایی به رفع مشکلات کمک می کند.

 

مشاور عالی استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه همه باید به عنوان اعضای یک خانواده در فضای احترام، تکریم و رعایت اخلاق و ادب به کار خود بپردازیم، تصریح کرد: توسعه و پیشرفت و رونق استان هرمزگان با وحدت، همدلی و هم افزایی میسر می شود و هرکدام از ما در این مسیر وظیفه و نقشی بر عهده داریم که باید تلاش داشته باشیم به نحو مطلوب آن را انجام دهیم.

 

کشفی فعالان عرصه رسانه و جامعه خبری را از نخبگان و فرهیختگان جامعه دانست و اظهار داشت: در درجه اول خود فعالان رسانه ای باید به این باور برسند که نیروهای مرجع در جامعه هستند و با توجه به این نقش مهم، باید با آموزش و مطالعه، سطح آگاهی و قدرت تحلیل خود را ارتقاء دهند.

 

وی گفت: نیاز است جامعه خبری از عملکرد حرفه ای و رسانه ای خود ارزیابی داشته باشد که تا چه حد توانسته آگاهی مردم را افزایش داده و گره از مشکلات باز کند.

 

رئیس گروه مشاورین استاندار هرمزگان با بیان اینکه دکتر همتی استاندار هرمزگان بر حمایت از مجموعه رسانه های استان تاکید دارد، خاطرنشان کرد: مجموعه استانداری وظایف متنوعی بر عهده دارد و باید به امور مختلف رسیدگی کند و برای رفع مشکلات و بهبود عملکرد رسانه های استان، فعالان این حوزه باید با بررسی ابعاد مختلف مسائل مبتلابه این حوزه، راهکارهای کارشناسی و به روز را جهت حل مشکلات ارائه دهند.

 

کشفی اضافه کرد: باور و اعتقاد دکتر همتی استاندار هرمزگان حمایت همیشگی از رسانه هاست و استاندار هرمزگان تاکید دارند که هیچ دستگاهی نباید برخورد دور از شان با اصحاب رسانه داشته باشد.

 

وی عنوان کرد: رسانه ها به عنوان آیینه منعکس کننده مسائل جامعه، باید به مسائل، عمیق بپردازند و با ارائه تحلیل های موشکافانه و تولید محتوای مناسب، سطح دانش جامعه را ارتقاء دهند.

 

مشاور عالی استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه تمامی مدیران دستگاه های اجرایی موظف هستند در حوزه ماموریت خود پاسخگوی رسانه ها باشند، بیان داشت: روحیه چاپلوسی با فرهنگ و اعتقادات ما مغایر است و باید تلاش کنیم که چنین روحیه ای وجود نداشته باشد و به سمت انتقاد سازنده که موجب رشد خواهد شد، گام برداریم.

 

کشفی با بیان اینکه امروز شاهد هستیم که در عرصه رسانه ای حجم سنگینی از عملیات روانی از سوی دشمنان بر علیه کشور ما در حال انجام است، یادآور شد: در این شرایط رسانه های ما رسالت ملی بر عهده دارند و باید آرایش رسانه ای مناسب را در برابر دشمن بگیرند.

 

وی با بیان اینکه خبرنگاران افسران نبرد رسانه ای با دشمن هستند، ادامه داد: خروجی کار رسانه ها باید موجب ایجاد نشاط در جامعه شود و بنیان های امیدواری مردم را تقویت کند.

 

رئیس گروه مشاورین استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه جامعه خبری استان هرمزگان باید منادی وحدت، تعامل، همدلی و هم افزایی باشد، افزود: وفاق و همدلی موجب توسعه و پیشرفت استان می شود

.

کشفی با بیان اینکه در کار رسانه ای باید مصالح کلان و ملی مدنظر قرار گیرد، خاطرنشان کرد: رسانه ها علاوه بر انتقاد، به نقاط قوت و عملکردهای مثبت و پیشرفت ها نیز بپردازند و در این زمینه تولیدات رسانه ای داشته باشند.

 

وی گفت: در نهایت باید خروجی کار رسانه ها به ویژه در شرایط فعلی امیدوار کننده، آرامش بخش، انرژی بخش و اخلاق محور باشد.

 

سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان نیز در این نشست با بیان اینکه انتقاد معادل تخریب و سیاه نمایی نیست، اظهار داشت: انتقاد به معنای جدا کردن سره از ناسره است و اگر مشکلی وجود دارد باید تحمل نقد آن را داشته باشیم.

 

رضا کمالی افزود: در دوره جدید فعالیت روابط عمومی استانداری هرمزگان تلاش خواهیم کرد تا آستانه تحمل مدیران استان در برابر انتقادات افزایش یابد.

 

وی گفت: حمایت و کمک بیشتر به رسانه ها با توجه به شرایط اقتصادی امروز، از اولویت های مهم ماست که در گفت‌وگو با مدیران دستگاه ها آن را پیگیری می کنیم.

 

سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: درب روابط عمومی استانداری هرمزگان به روی همه خبرنگاران و اصحاب رسانه باز است و با تمامی رسانه ها تعامل و همکاری خواهیم داشت./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان