جزئیات نشست همتی با ائمه جمعه استان

 

استاندار هرمزگان گفت: امامان جمعه تریبون مهمي را در اختيار دارند كه از اين جايگاه مي‌توان برای معرفی ظرفیت‌ها و دعوت از مردم برای حل مشکلات استفاده كرد.

کد خبر : 96134358        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 17 دی 1396

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، دکتر فریدون همتی در نشست هم‌اندیشی با ائمه جمعه استان هرمزگان، بيان داشت: ائمه جمعه به عنوان متوليان ديني و فرهنگي و تبيين كننده سياست‌هاي كلان نظام جمهوري اسلامي ايران در هر منطقه محسوب مي‌شوند.IMG_3041_18698.JPG

 

وي ادامه داد: امامان جمعه تریبون مهمي را در اختيار دارند كه از اين جايگاه مي‌توان برای معرفی ظرفیت‌ها و دعوت از مردم برای حل مشکلات استفاده كرد.

 

استاندار هرمزگان با ارائه گزارشی از عملکرد دولت در استان هرمزگان به برخی ظرفیت‌ها و چالش‌های استان اشاره کرد و افزود: براي اينكه بتوانیم تحلیلی درست از وضیعت اقتصادی کشور ارائه دهیم باید به امکانات و مشکلات کشور واقف باشیم.

همتی تصريح كرد: ما اعتقاد داريم مطالبات به حق اقتصادی مردم بايد مطرح شود اما به اين نكته نيز بايد توجه داشته باشيم كه انتقادات منصفانه و با در نظر گرفتن مشكلات باشد و اقدامات مهمي كه صورت گرفته نيز بايد براي مردم مطرح شود.

 

وي خاطرنشان كرد: دشمن با ایجاد فتنه سعی دارد فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور را بگیرد اما تمامي ارکان نظام بايد با همکاری بیشتر و جذب مشاركت مردم و تلاش در جهت تحقق اقتصاد مقاومتي اين فتنه را خنثي كرده و شرايط مناسبي را براي سرمايه‌گذاري فراهم كنند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان نيز در اين نشست بر برخورد با مفاسد اقتصادی تاكيد كرد و اظهار داشت: با همکاری دولت و مردم کمبودها و مشکلات اقتصادی رفع خواهد شد.

 

آیت‌الله غلامعلی نعیم آبادی افزود: مردم خواستار رفع مشکلات اقتصادی هستند و با شفاف‌سازی اقتصادی و برخورد با مفاسد اقتصادی مردم امیدوار و دشمن هم مایوس می‌شود.

 

وی گفت: مردم هرمزگان بايد از امکانات اقتصادی موجود در اين استان بهره بيشتري ببرند و نمی‌شود که آلودگی، ترافيك و ساير مشكلات ناشي از وجود صنايع و بنگاه‌هاي بزرگ اقتصادی فعال در هرمزگان براي اين استان باشد اما مردم اين استان از آن بهره کمی ببرند.

 

امام جمعه بندرعباس تصريح كرد: طبق قانون باید بخشی از مازاد درآمد هرمزگان به اين استان بازگردد تا برای توسعه هرمزگان به کارگرفته شود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان