خداحافظی با خیابان‌های انگلیسی بندرعباس

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس گفت: بافت مرکزی شهر بندرعباس نیازمند اصلاحات اساسی است و این اقدامات تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید انجام می‌شود.

کد خبر : 96135690        تاریخ انتشار :  پنج شنبه, 25 مرداد 1397

 

به گزارش  پایگاه خبری« هشت بندی»، بابک هاشمی در شصت و ششمین جلسه شورای شهر بندرعباس بیان کرد: خیابان‌های موسوم به«انگلیسی» شهر بندرعباس به سمت شمال یا جنوب، یک طرفه می‌شوند که اطلاع‌رسانی دقیق آن بزودی از طریق رسانه‌ها انجام می‌شود.خداحافظی با خیابان‌های انگلیسی بندرعباس/ایجاد تعمیرگاه ویژه تاکسی

 

هاشمی ضمن اشاره به عملکرد یک ساله این حوزه، اظهار کرد: حوزه حمل و نقل و ترافیک به عنوان یک بخش زیرساختی مهم، از اهمیت خاصی در مدیریت شهرها مدنظر قرار دارد.

 

وی با اشاره به اینکه متاسفانه طی سال‌های گذشته مشکلات زیادی در حوزه حمل و نقل و ترافیک شهر بندرعباس به وجود آمده است، افزود: رفع این مشکلات نیازمند، زمان، اعتبارات قابل توجه و همکاری همه بخش‌های دولتی و شهروندی است.

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس با بیان اینکه حدود ۳۰ ارگان و موسسه در امر حمل و نقل و ترافیک دخیل هستند، خاطرنشان کرد: پروژه‌های ترافیکی نیازمند مشاوره دقیق بوده و بهره‌برداری از این پروژه‌ها منوط به اتمام کامل آنها است.

 

هاشمی تصریح کرد: تقویت بخش اتوبوسرانی، جمع‌بندی وضعیت حمل و نقل و ترافیکی شهرک پیامبر اعظم(ص) و چند مورد اولویت‌دار دیگر، جزو برنامه‌های سال جاری حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس است.

 

وی با بیان اینکه بافت مرکزی شهر بندرعباس نیازمند اصلاحات اساسی است و این اقدامات تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید انجام می‌شود، بیان کرد: خیابان‌های موسوم به«انگلیسی» شهر بندرعباس به سمت شمال یا جنوب، یک طرفه می‌شوند که اطلاع‌رسانی دقیق آن بزودی از طریق رسانه‌ها انجام می‌شود.

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: طرح ایمن‌سازی ورودی‌ها و خروجی‌های شهر بندرعباس نیز جزو دیگر اقدامات صورت گرفته توسط این معاونت بوده و علاوه بر آن، کار خط کشی خیابان‌ها و بلوارهای شهر با قرارداد ۳۰ میلیارد ریالی، همزمان با بهبود وضعیت آب و هوایی، حدود یک ماه آینده، آغاز می‌شود.

 

این مقام مسئول از تعویض سرعت‌گیرهای فرسوده، ایجاد سرعت‌کاه، نصب تابلوها و علائم راهنمایی و هشداری، نصب تابلوهای سولاردار، ایجاد مسیر دوچرخه‌سواری، ایمن‌سازی تقاطع‌ غیرهم‌سطح ولیعصر، اضافه شدن ۹ دوربین به مرکز کنترل ترافیک و غیره به عنوان دیگر اقدامات صورت گرفته توسط حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک یاد کرد.

 

هاشمی اظهار کرد: در بخش تاکسی نیز، اجرای طرح تاکسی خوب همچنان ادامه داشته و بزودی نیز به منظور خدمات‌رسانی هرچه بهتر به رانندگان تاکسی، تعمیرگاه ویژه تاکسی راه‌اندازی می‌شود.

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس با تاکید بر ضرورت اجرای دقیق طرح جامع ترافیکی شهر بندرعباس، افزود: این طرح در سه بخش دیده شده که اکنون در سال نخست بخش دوم قرار داشته و از سال ۱۴۰۰ بخش سوم آن باید اجرایی شود.

 

وی ادامه داد: موضوع ایستگاه‌های اتوبوس برای ما نیز بسیار ناراحت‌کننده و زننده است که رسیدگی نسبت به بهبود وضعیت آنها از طریق قوه قضائیه در حال انجام است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان