خرید تضمینی فرش های فرش‌های بشاگردی

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان از امکان خرید تضمینی فرش‌های دست‌باف منطقه بشاگرد خبر داد.

کد خبر : 96134840        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 01 بهمن 1396

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، خلیل قاسمی صبح امروز در نشستی خبری با اشاره به ظرفیت‌های بخش صنایع‌دستی منطقه بشاگرد اظهار داشت: منطقه بشاگرد دارای تولیدات متنوعی در حوزه کشاورزی و صنایع دستی است که در صورت توجه به مبحث بازاریابی و فروش این محصولات می‌توانیم شاهد کاهش مشکلات اقتصادی این منطقه از کشور باشیم.فرش دستباف بشاگرد

 

وی در این راستا یادآور شد: طبق رایزنی‌های صورت گرفته اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف یزد، مقرر شده که در حوزه آموزش و خرید تضمینی محصولات دست‌باف بشاگردی‌ها در کنار آنها باشد.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان با بیان اینکه برای این امر تفاهم‌نامه‌ای توسط این سازمان با اتحادیه مذکور منعقد شده است، اضافه کرد: در این راستا علاوه بر استقرار و راه‌اندازی 800 دار قالی به صورت اهدایی اتحادیه تعاونی‌های فرش‌ دستباف یزد آموزش رایگان افراد متقاضی را نیز متقبل شده است که این امر می‌تواند در این حوزه یه تحول قابل توجه ایجاد کند.

 

قاسمی با اشاره به اینکه نخستین دوره آموزش علاقه‌مندان به مبحث فرش دستباف نیز از 90روز پیش آغاز شده است، یادآور شد: در فاز نخست این پروژه، 35 دار قالی و حدود 80 نفر در حال آموزش هستند که در آینده‌ای نزدیک با فراگیری آموزش‌های لازم می‌توانند در امر تولید فرش دستباف خودکفا شوند.

 

وی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: فرش‌بافان بشاگردی تا هر زمان که بخواهند می‌توانند فرش‌های خود را به صورت تضمینی به فروش برسانند و از طرفی این گونه طرح‌ها می‌تواند علاوه بر پویا نگه داشتن صنعت فرش دستباف، زمینه توانمندسازی اقشار مخلتف به ویژه بانوان را نیز فراهم سازد.

 

به گزارش تسنیم بشاگرد منطقه‌ای کوهستانی و محروم در بخش شمال شرقی استان هرمزگان به شمار می‌رود.

 

دسترسی محدود و دوری این منطقه از بازارهای اطراف همانند میناب و بندرعباس سبب شده که محصولات تولیدی این منطقه به ویژه در حوزه صنایع دستی، مغفول بماند و حتی در مواردی رو به انقراض بگذارد./تسنیم

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان