درخواست مهم مدیر عامل آب شهری استان از مردم

 

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری هرمزگان با تاکید بر نیاز مبرم صرفه جویی ۲۰ درصدی مردم در آب شرب گفت: مردم صرفه جویی کنند تا شاهد قطعی های برنامه ریزی شده آب در شهر بندرعباس نباشیم.

کد خبر : 96133089        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 17 مرداد 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»امین قصمی در گفتگو با مهر در مورد کاهش آب سد استقلال بیان داشت: ۱۵ درصد آب شرب شهر بندرعباس از منابع سطحی و ۸۵ درصد از چاه های دشت شمیل و نیان تامین می شود.مردم صرفه جویی کنند/ نوبت بندی آب در انتظار بندرعباس

 

وی با اشاره به کاهش ذخیره سد استقلال میناب و رسیدن به حجم مرده این سد، در ماه های پیش رو از ظرفیت منابع آبی سطحی کاسته خواهد شد و شرایط برای تامین آب شهر در صورت عدم مشارکت مردم در کاهش مصرف به مشکلاتی خواهد خورد.

 

قصمی خاطرنشان کرد: در چهار ماه گذشته میزان آب دریافتی از شرکت آب منطقه ای هرمزگان به طور متوسط هزار و ۶۵۰ لیتر بر ثانیه بوده که با این میزان، ۷۵ درصد جمعیت شهر بندرعباس به صورت مستمر و شبانه روزی از آب شرب کافی بهره مند بودند و قطعی های برنامه ریزی شده نداشتیم اما ۲۵ درصد از شهر بندرعباس که بیشتر مشترکین شمال و شمال غرب بندرعباس بودند، به صورت نوبت بندی آب دریافت کردند و این مناطق با قطعی های برنامه ریزی شده آب روبرو بوده اند.

 

قصمی بیان کرد: براساس اعلام شرکت آب منطقه ای استان در ماه های مرداد و شهریور، دبی آب دریافتی از ۱۶۵۰ به ۱۲۰۰ لیتر بر ثانیه کاهش می یابد و با اضافه شدن ظرفیت فاز اول آب شیرین کن بندرعباس به ۱۴۰۰ لیتر بر ثانیه می رسد اما با این میزان آب، ۷۵ درصد جمعیت شهر بندرعباس که به صورت مستمر آب دریافت می کردند، دیگر وضعیت نرمال نخواهند داشت و در صورت عدم صرفه جویی به میزان ۲۰ درصد با قطعی های برنامه ریزی شده روبرو خواهند شد.

 

وی با اشاره به اینکه در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۲ درصد کاهش تولید داشتیم، افزود: با همکاری مردم و ادارات دولتی توانستیم مدیریت خوبی در توزیع آب شهر داشته باشیم و با کمترین اعتراض ها و تنش ها مواجه شویم.

 

وی یادآور شد؛ در صورت ادامه این روند و رعایت صرفه جویی از سوی مردم و کاهش ۲۰ درصدی مصرف براساس برنامه ستاد سازگاری با کم آبی، تابستان امسال را با کمترین تنش پشت سر خواهیم گذاشت.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان