دستگیری عاملان تهدید به انتشارتصاویر خصوصی در کیش

 

رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری دو نفر عاملان تهدید به انتشار تصاویر خصوصی در جزیره کیش خبرداد.

کد خبر : 96134572        تاریخ انتشار :  شنبه, 28 بهمن 1396

 


92141.jpg

به گزارش پایگاه خبری« هشت بندی»، سرهنگ علی اصغر افتخاری در تشریح این خبر گفت : در پی دریافت پرونده ای مبنی بر اینکه شخصي ناشناس در شبكه اجتماعي با استفاده از دو شماره تلفن مشخص قصد اخاذي به مبلغ 1 میلیارد ريال در قبال عدم انتشار تصاوير خصوصي و خانوادگي دارد ، پیگیری موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

 

وی افزود: با توجه به اخذ مهلت پرداخت مبلغ توسط متهمان از شاکیه، تحقیقات پلیس آغاز و پس از استعلامات بعمل آمده از مالكيت سيم كارت ها مشخص شد سيم كارت ها بنام افرادي غير ايراني بوده كه فاقد هرگونه بهره برداري از نظر آدرس و مالکيت لازم در راستاي شناسايي متهمين است.

 

رئیس پلیس فتا هرمزگان خاطرنشان کرد: با بررسي هاي فني صورت گرفته از بستر فضاي مجازي و بررسي فني از اپل آيدي تلفن همراه شاكيه و ظن به اينكه متهم يا متهمان از طريق اپل آيدي تلفن همراه شاكي به تصاوير و فيلم هاي خصوصي وی دسترسي پيدا كرده اند، در نهايت دو نفر متهم ساکن جزيره كيش شناسايي شدند.

 

این مسئول انتظامی استان اضافه کرد: کارشناسان پليس فتا با اخذ نيابت قضايي به جزيره كيش عزيمت و طي یک عمليات موفق پليسي هردو متهم را دستگیر کردند.

 

سرهنگ افتخاری اظهار کرد: پس از بازجویی فنی متهم اصلي پرونده به هويت "سجاد-ح" به بزه ارتكابي معترف و دليل این اقدام خود را كسب منافع مالي عنوان کرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان