دستگیری 22 فرد سابقه‌دار در هرمزگان

 

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس گفت: با اقدامات خوب و مؤثری که در بحث پیشگیری انجام‌شده است، شهرستان بندرعباس در بین 425 شهر کشور در بسیاری از آیتم‌ها طبق اعلام دستگاه‌های نظارتی و مرکز رتبه عالی را کسب کرده است.

کد خبر : 96133475        تاریخ انتشار :  پنج شنبه, 25 مرداد 1397

 

به گزارش پایگاه خبری«هشت بندی»، سرهنگ اسماعیل مشایخ صبح امروز در جمع خبرنگاران بیان کرد: شهرستان بندرعباس به دلیل مهاجرپذیر بودن بیش از 75 درصد جرائم را در استان هرمزگان دارا است.

 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت استان هرمزگان در بندرعباس ساکن هستند، می‌طلبد که خدمت مضاعفی صورت بگیرد و توان زیادی را می‌خواهد که پلیس با همکاری مردم توانسته بسیار خوب در حفظ امنیت نقش خود را ایفا کند.

 

سرهنگ مشایخ افزود: با اقدامات خوب و مؤثری که در بحث پیشگیری انجام‌شده است، شهرستان بندرعباس در بین 425 شهر کشور در بسیاری از آیتم‌ها طبق اعلام دستگاه‌های نظارتی و مرکز رتبه عالی را کسب کرده است.

 

وی ابراز کرد: در 4 ماهه نخست امسال بیش از 185 هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در بندرعباس انجام‌شده است که بیش از 163 هزار فقره از این تماس‌ها با حضور، ارشاد و راهنمایی پلیس مرتفع شده است.

 

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس خاطرنشان کرد: در 4 ماهه نخست امسال همچنین 33 درصد کاهش جرائم خشن، کاهش 2 درصدی انواع سرقت‌ها، افزایش 37 درصدی کشف سرقت‌ها، افزایش 98 درصدی شناسایی سارقین و مظنونین به سرقت را در بندرعباس داشته‌ایم.

 

وی اضافه کرد: همچنین کشف بیش از 2 تن و 600 کیلوگرم مواد مخدر، افزایش 51 درصدی کشفیات کالای قاچاق را نیز در 4 ماهه نخست سال داشته‌ایم که مبلغ آن بیش از 200 میلیارد ریال بوده است و در این رابطه بیش از 150 نفر دستگیرشده‌اند.

 

سرهنگ مشایخ افزود: جمع‌آوری بیش از 11 هزار معتاد متجاهر را از ابتدای سال داشته‌ایم و بیش از یک هزار نفر خرده‌فروش مواد مخدر را نیز دستگیر کرده‌ایم.

 

وی ادامه داد: همچنین توقیف موتورسیکلت‌هایی که در سطح شهر برای شهروندان ایجاد مزاحمت داشته‌اند را در دستور کار داشته‌ایم و 2 هزار و 480 دستگاه موتورسیکلت را توقیف کرده‌ایم که این موارد به غیر مواردی بوده که شامل تخلفات راهور بوده‌اند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس ابراز کرد: توقیف خودروهایی که مواردی را برای توقیف داشته‌اند نیز 2 هزار و 65 دستگاه بوده است.

 

وی بیان کرد: 84 هزار و 40 نفر نیز در 4 ماهه نخست امسال به کلانتری‌های مراجعه داشته‌اند که 21 هزار 491 پرونده تشکیل‌شده است.

 

سرهنگ مشایخ خاطرنشان کرد: در 24 ساعت گذشته نیز 22 فرد سابقه‌دار که مرتکب جرم شده بودند دستگیرشده‌اند که میانگین سنی آن‌ها 17 تا 35 ساله بوده و اکثراً سابقه‌دار بودند.

 

وی عنوان کرد: با اقدامات خوب انجام‌شده در 24 ساعت گذشته یک باند سابقه‌دار زورگیر و تجاوز به عنف شامل 3 آقا و یک خانم نیز شناسایی شدند و در یک عملیات غافلگیرکننده دستگیرشده‌اند.

 

این مقام انتظامی اضافه کرد: دستگیری یک نفر سارق محتویات درون خودرو، یک سارق سیم برق که سابقه سرقت مسلحانه بانک را نیز داشته است از جمله افراد دستگیر شده در 24 ساعت گذشته در شهرستان بندرعباس هستند.

 

وی اظهار کرد: دستگیری 3 نفر سارق زورگیر که در حین ارتکاب جرم دستگیرشده‌اند و سابقه کیفری داشته‌اند و دستگیری 2 نفر سارق موتورسیکلت که 17 سال سن داشته‌اند در این بین از دیگر سارقین بوده‌اند.

 

سرهنگ مشایخ عنوان کرد: همچنین دستگیری یک نفر جاعل مدارک که در سابقه خود درگیری و شرارت داشته از دیگر اقدامات انجام‌شده توسط همکاران بنده در 24 ساعت گذشته بوده است که از وی 600 فقره شناسنامه جعلی کشف‌شده است.

 

وی گفت: در پایان از همکارانم و تمامی افرادی که ما را در حفظ امنیت در شهرستان بندرعباس یاری می‌کنند تشکر می‌کنم و اینکه توانسته‌ایم در استان مقام اول در تمام آیتم‌ها و در کشور نیز در 25 آیتم مهم رتبه عالی را کسب کنیم افتخار بزرگی برای مجموعه انتظامی بندرعباس به شمار می‌رود./ایسنا

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان