راه اندازی بزرگترین مزرعه پرورش بلدرچین در شرق هرمزگان

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گفت:‌ بزرگترین مزرعه پرورش بلدرچین شرق استان در روستای شهید مردان از شهرستان سیریک راه اندازی شد.

کد خبر : 96137387        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 17 مرداد 1397

 

به گزارش پایگاه خبری« هشت بندی»سید حسن فاطمی در گفتگو با مهر بیان داشت:‌ مزرعه پرورش بلدرچین با تولید و ظرفیت ۱۵ هزار قطعه مرغ بلدرچین و ایجاد اشتغالزایی به چهار نفر در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع احداث شده که امروز به بهره برداری رسید.راه اندازی بزرگترین مزرعه پرورش بلدرچین شرق هرمزگان در سیریک

 

وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح مقدار ۲۰۰میلیون ریال سهم آورده و بیش از یک میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ای به متقاضی واگذار شده است.

 

فاطمی گفت: در این مزرعه پرورش بلدرچین در هر دوره به صورت متوسط بیش از پنج تن گوشت تولید می‌شود.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیریک در راستای اجرای فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی ناحیه بسیج سپاه شهرستان با مشارکت مردم با هدف اشتغال پایدار و رونق اقتصادی بیش از ۴۵ طرح در شهرستان در دست اجرا دارد.

 

فاطمی با اشاره به طرح های در دست اقدام اقتصاد مقاومتی گفت: مهمترین این طرح ها پرورش پلدرچین، پرورش دام سبک و سنگین، پرورش شتر ، پرورش مرغ بومی و پرورش میگو بوده است .

 

فاطمی یادآور شد: برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان بیش از ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان واگذار شده است.

 

وی افزود: با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان برای ۱۳۰ نفر بصورت مستقیم و ۱۸۰ نفر بصور غیر مستقیم اشتغالزایی شده است. 

 

فاطمی خاطرنشان کرد: تخم و گوشت بلدرچین سرشار از امگا ۳ برای تقویت هوش و حافظه، غنی از آهن، ویتامین‌های آ، ب، ث، اسیدهای آمینه و میکرو المان‌ها توصیه‌شده برای دوران بارداری، افزایش مقاومت بدن، درمان بیماری آسم و تشنج، استحکام عضلات و استخوان‌ها است‌. تخم بلدرچین به دلیل کامل بودن و نداشتن هیچ تأثیر سویی در شیرخواران به‌عنوان بهترین مکمل دوران شیردهی استفاده می‌شود

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان