راه اندازی دو پست اسکله تجاری در بندر سیریک

 

معاون مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بندر سیریک از بنادر مهم شرق هرمزگان است که طبق برنامه ریزی صورت گرفته و با انجام مطالعات، به دو پست اسکله تجاری مجهز می شود.

کد خبر : 96139410        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 08 فروردين 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، محمدرضا اله یار صبح چهارشنبه در مراسم افتتاح اسکله مسافری و گردشگری در بندرگاه خور آذینی شهرستان سیریک با تبریک سال نو، توسعه زیرساخت های گردشگری دریایی را از اهداف مهم سازمان بنادر و دریانوردی برشمرد و عنوان کرد: در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی در سال گذشته، ۹ فروند اسکله شناور مسافری در مناطق مختلف ساحلی استان هرمزگان که پذیرای گردشگران هستند، احداث و به بهره برداری رساند.خور آذینی.اسکله.سیرک

 

وی ادامه داد: برای ارتقاء بیشتر ایمنی مسافرت های دریایی در هرمزگان، جانمایی، احداث و نصب ۱۰ فروند اسکله مسافری و گردشگری جدید برای سال ۹۷ در این استان هدف گذاری شده است که امیدواریم شاهد بهره برداری از این اسکله ها نیز باشیم.

 

معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی سواحل مکران در شرق هرمزگان را از جمله ظرفیت های مهم این استان برشمرد و افزود: طرح تدقیق مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی هرمزگان با هدف شناسایی توان بالقوه مناطق ساحلی و با رویکرد برنامه ریزی جهت توسعه پایدار و متوازن این مناطق توسط سازمان بنادر و دریانوردی تدوین شده است.

 

اله یار تصریح کرد: براساس مطالعات انجام شده در این طرح، ظرفیت ۳۰ نوع گردشگری در مناطق ساحلی و دریایی هرمزگان وجود دارد که می تواند مبنای توسعه بیشتر این استان باشد.

 

وی با بیان اینکه سواحل شرق هرمزگان نیز با داشتن خورهای زیبا از ظرفیت مناسبی برای گردشگری دریایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: برای استفاده مناسب از این ظرفیت، اسکله مسافری و گردشگری در بندرگاه خور آذینی شهرستان سیریک نصب شد.

 

معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ظرفیت بندر سیریک برای توسعه بیشتر، اظهار داشت: بندر سیریک در شرق هرمزگان با داشتن ۵۲ هکتار پسکرانه و حوضچه مناسب، از ظرفیت فعالیت های تجاری و گردشگری برخوردار است.

 

اله یار بیان داشت: بندر سیریک از بنادر مهم شرق هرمزگان است که طبق برنامه ریزی صورت گرفته و با انجام مطالعات، به دو پست اسکله تجاری مجهز می شود.

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان نیز در این مراسم با اشاره به مشخصات فنی اسکله مسافری و گردشگری بندرگاه خور آذینی شهرستان سیریک، بیان داشت: این اسکله به طول۲۰ متر، عرض پنج متر و ارتفاع یک متر و ۲۰ سانتی متر ساخته شده و دارای دو عرشه آزاد جهت پهلوگیری شناورهاست.

 

حمیدرضا محمدحسینی ادامه داد: بهره برداری از این اسکله موجب ارتقاء ایمنی تردد مسافران و گردشگران دریایی در خور آذینی شده است.

 

وی افزود: خور آذینی شهرستان سیریک یکی از جاذبه ها و ظرفیت های مهم گردشگری دریایی در شرق هرمزگان محسوب می شود که افتتاح این اسکله جهت پهلوگیری شناورها به رونق حضور گردشگران در این منطقه کمک خواهد کرد./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان