سفر باقر لاریجانی به هرمزگان

 

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۳۰ درصد از تولیدات علمی کشور در حوزه پزشکی تامین می‌شود.

کد خبر : 96139434        تاریخ انتشار :  شنبه, 28 بهمن 1396

 

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۳۰ درصد از تولیدات علمی کشور در حوزه پزشکی تامین می‌شود.92101.jpg

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، دکتر باقر لاریجانی در نشست مشترک روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و معاونان آموزشی کلان منطقه‌های ۵ و ۸ کشور در بندرعباس افزود: با اجرای بسته تحول آموزش پزشکی طی دو سال گذشته، حوزه آموزش علوم پزشکی پیشرفت خوبی داشته است.

 

وی توسعه بین المللی آموزش علوم پزشکی و ماموریت گرایی در دانشگاه‌ها را از محور‌های بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی عنوان کرد.

 

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به عنوان برنامه جامع حوزه آموزش علوم پزشکی طراحی شده وحرکت دانشگاه‌ها به سمت دانشگاه‌های نسل دوم و سوم یک ضرورت است.

 

لاریجانی اضافه کرد: اجرای ماموریت گرایی در دانشگاه‌ها سبب شناسایی بسیاری از نیاز‌های اصلی کشور می‌شود و برای سپردن ماموریت‌ها به دانشگاه‌ها برای تربیت نیروی انسانی برنامه ریزی شده است.

 

وی مرجعیت علمی را یکی دیگر از محور‌های بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی عنوان کرد.

 

همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: طرح تحول نظام سلامت از سال ۹۳ در حوزه‌های بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش با ۱۲ بسته اجرایی شده است.

 

حسین داوودی هدف از برگزاری نشست مشترک روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و معاونان آموزشی کلان منطقه‌های ۵ و ۸ کشور را ارزیابی و بررسی برنامه‌های اجرا شده در راستای اجرایی شدن ۱۲ بسته طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد.

 

 در نشست معاونان و روسای دانشگاه های علوم پزشکی استان‌های کرمان، فارس، یاسوج، بوشهر، سیستان و بلوچستان و هرمزگان حضور داشتند./ایسنا

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان