سقوط آزاد دلار در بندرعباس

 

افرادی که تا چند هفته گذشته با هدف کسب سودهای بادآورده رو به خرید دلار داشتند با کاهش قیمت دلار در کشور، امروز برای فرار از زیان سعی در فروش دلارهایشان داشتند.

کد خبر : 96131880        تاریخ انتشار :  پنج شنبه, 12 مهر 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، با آغاز روند کاهشی قیمت ارز در بازار کشور، فروشندگانی که تا چند هفته گذشته نقدینگی خود را وارد بازار خرید و فروش دلار کرده بودند و سودای کسب سودهای بادآورده داشتند از صبح سه شنبه برای آنکه بیشتر متضرر نشوند اقدام به فروش کردند.سقوط آزاد دلار در بندرعباس/فروشندگان به ۸هزار تومان هم راضی شدند

 

صرافی های بندرعباس، قشم، میناب و بندرلنگه از صبح سه شنبه تمایلی به خرید دلار نداشتند و اکثر افرادی که برای فروش دلار به صرافی ها مراجعه می کردند حتی به فروش دلار تا قیمت ۹ هزار تومان هم راضی بودند. در این بین برخی از فروشندگان دلار برای آنکه ضرر بیشتری نکنند با مبالغ ۸ هزار تومان هم راضی به فروش می شدند.

 

ارائه قیمتهای غیر واقعی به فروشندگان

 

با نزدیک شدن به ساعات پایانی معاملات بازار افزایش جمعیت و تلاش فروشندگان برای تبدیل ارز به ریال قابل توجه بود. نکته جالب در این بین نگاه فروشندگان ارز به قیمت های لحظه ای اعلام شده از سوی برخی دلالان در بازار بودند، دلالانی که تا روزهای گذشته در بازار خرید و فروش ارز میدان داری می کردند برای آنکه متضرر نشوند قیمت های غیرواقعی را به عنوان قیمت خرید اعلام می کردند.

 

در گزارش میدانی خبرنگار مهر، عدنان فرشیدی یکی از مغازه داران مجتمع سیتی سنتر بندرعباس در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: از روز دوشنبه بسیاری از خریداران خانگی ارز به دلیل پیدا نکردن مشتری به سمت مغازه داران می امدند و سعی در فروش ارز به بازاریان را داشتند.

 

از روز دوشنبه بسیاری از خریداران خانگی ارز به دلیل پیدا نکردن مشتری به سمت مغازه داران می امدند و سعی در فروش ارز به بازاریان داشتند

 

محمدی یکی از واردکنندگان لوازم خانگی در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: بیشتر نیاز بازاریان و تجار هرمزگان درهم و یوآن است زیرا اکثر واردات ما از کشورهای حاشیه خلیج فارس، چین و تایلند انجام می شود و نیاز چندانی به دلار نداریم.

 

این تاجر بیان داشت: بسیاری از خریداران خانگی ارز در هفته های اخیر از روز گذشته فروشنده شده اند و به دلیل نبود مشتری چندان در بازار ارز استان، این افراد سعی دارند به صورت مستقیم یا غیرمستقیم دلارهای خریداری شده را به بازاریان بفروشند.

 

افراشته یکی از فروشندگان خانگی ارز، بیان داشت: من دانشجو هستم و زمانیکه وضعیت بازار ارز به افزایش بود برای آنکه در پرداخت شهریه دانشگاهی در ترم های آینده مشکلی نداشته باشم با پس انداز و فروش خودروی شخصی ام اقدام به خرید دلار کردم تا در زمان مناسب اقدام به فروش دلارها کنم.

 

هر دلار ۱۰ هزار تومان

 

وی افزود: متاسفانه دلارها را به قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری کرده بودم ولی امروز هیچ کس بیشتر از ۱۰ هزار تومان حاضر به خرید نبود و بسیاری از افرادی که روزهای گذشته خریدار بودند امروز حتی حاضر به معامله نبودند.

 

به گفته افراشته، در دانشگاه هم برخی از دانشجویان مانند من اندک سرمایه ای که داشتند به امید افزایش آن اقدام به خرید دلار و یورو کردند ولی امروز باید هر دلار را با ۳ هزار و ۵۰۰ تومان ضرر بفرشیم. حتی امیدی به افزایش قیمت دلار در روزهای آینده نداریم.

 

همراه افراشته، اظهارداشت: متاسفانه در بندرعباس مانند تهران و سایر کلان شهرها خریداری برای ارز نیست و اکثر بازاریان در بندرعباس فقط درهم، یوآن و بت نیاز دارند و خریدار دلار نیستند./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان