شناسایی مشترکان پرمصرف آب در هرمزگان

 

معاون نظارت بر بهره برداری آبفای هرمزگان از شناسایی مشترکان پرمصرف خانگی و غیرخانگی در راستای آغاز مدیریت مصرف با نصب ابزار کاهنده خبر داد.

کد خبر : 96137248        تاریخ انتشار :  شنبه, 15 ارديبهشت 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، علا امیریان نژاد گفت: در راستای گذر از تنش کم آبی استان با شناسایی مشترکین پر مصرف و نصب تجهیزات کاهنده مصرف (پکیج) در منازل مسکونی، اماکن عمومی و آموزشی، میزان مصارف در این بخش ها کنترل می شود.اب شرب اب آشامیدنی

 

وی افزود: در این طرح که در راستای اجرای سیاستهای کلی اصلاح الگوی مصرف انجام می شود، تعداد ۴۲۰۰ پکیج کاهنده مصرف (شامل؛ پرلاتور رزوه بیرون، پرلاتور رزوه داخل و سر دوش کاهنده) برای مشترکان با مصرف بیشتر از ۲۰ مترمکعب (بالای الگوی مصرف) در نظر گرفته شده است.

 

به گفته وی؛ استفاده از این کاهنده ها در منازل مسکونی باعث کاهش ۳۰ درصدی مصرف آب می شود.

 

کاهش ۲۰ درصدی مصرف آب در ادارات دولتی

 

وی افزود: همچنین در راستای تحقق مدیریت مصرف آب و گذر از تنش کم آبی در تابستان امسال، با نصب ابزار کاهنده، جداسازی آب فضای سبز ادارات از آب شرب و صرفه جویی در مصرف، ۲۰ درصد مصارف ادارات دولتی و نهادهای عمومی کاهش می یابد.

 

معاون بهره برداری آبفای استان اظهار داشت: نصب پکیج تصفیه فاضلاب محلات و استفاده از پساب جهت تامین آب فضای سبز شهری، الزام به استفاده از کاهنده های مصرف در منازل مسکونی از طریق سازمان نظام مهندسی ساختمان و اعمال مدیریت فشار و استفاده از شیرآلات کنترلی جهت توزیع عادلانه در شبکه آب شهر بندرعباس نیز از جمله برنامه های میان مدت و بلند مدت آبفای هرمزگان در راستای تحقق مدیریت مصرف آب است.

 

امیریان نژاد یاآورد شد؛ در سال گذشته تعداد ۱۲۰۰ دستگاه کاهنده مصرف ( شیر های پدالی ، فوتوالکتریک ، اهرمی ) در اماکن عمومی و مذهبی و تعداد۸۰۰ دستگاه شیر کاهنده مصرف (شیرهای پدالی) در مدارس و دانشگاههای شهر بندرعباس نصب شده است.

 

وی همچنین همکاری مستمر با آموزش و پرورش در راستای تهیه برنامه های صرفه جویی در مدارس شهرهای استان،مشارکت و همکاری در برگزاری همایش های صرفه جویی، همکاری با اتاق بازرگانی در خصوص برگزاری همایش اصلاح الگوی مصرف آب،همکاری در تدوین برنامه آموزش مدیریت مصرف خاص بانوان (طرح باهاب) و امضاء تفاهم نامه همکاری فی ما بین اداره کل امور بانوان و خانواده هرمزگان و شرکت های وابسته به وزارت نیرو در استان را از دیگر اقدامات فرهنگی –آموزشی آبفا در سال ۹۶ بیان کرد./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان