شورای شهربندرعباس بدون خزانه دار

 

اعضای شورای شهر بندرعباس در چهل و نهمین جلسه شورا برای انتخاب یا انتصاب خزانه دار به نتیجه نرسیدند و مجددا به کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بندرعباس ارجاع شد.

کد خبر : 96138963        تاریخ انتشار :  پنج شنبه, 06 ارديبهشت 1397

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»:، چهل و نهمین جلسه شورای شهر بندرعباس صبح چهارشنبه در حالی برگزار شد که قبل از بررسی دستور کار ابلاغ شده با اعلام رئیس شورای شهر موضوع انتخاب خزانه دار شورای شهر که بنا بر قوانین جدید باید از میان کارکنان شهرداری انتخاب شود و همچنین افتتاح حساب های بانکی مشخص برای برخی از درآمدهای شهرداری مانند درآمد پارکینگ ها با سه امضای اعضای کمیسیون حقوقی در صحن علنی شورای شهر مطرح شد.شورای شهر بندرعباس

 

در ابتدای این جلسه پس از قرائت نامه مربوطه از سوی اسلام باوقار رئیس شورای شهر برخی از اعضا نسبت به اجرای این دستور انتقاداتی را ایراد کردند که مورد مناقشه قرار گرفت که بی حاشیه نبود.

 

حمید سلیمی معاون مالی و اداری شهرداری بندرعباس در ابتدا با توضیحی در مورد ماده و بندهای قانونی انتخاب خزانه دار گفت: با توجه به دستور العمل جامع مالی شهرداری های کشور انتخاب خزانه دار شورا و  مسئولیت های محوله باید اجرایی شود که از این میان برای شفاف سازی برخی از حساب ها باید حساب های جداگانه در بانک افتتاح و پول ها به حساب های مشخص واریز شود که یکی از انها حساب پارکینگ های شهرداری است.

 

فیصل دانش نایب رئیس شورای شهر بندرعباس نیز با طرح سوال گفت: مگر تا به حال حساب های مشخصی برای واریز پول های پارکینگ وجود نداشته؟ اگر نداشته پس پول ها تا کنون به کدام حساب واریز می شد؟

 

دانش گفت: در گذشته خزانه دار از اعضای شورای شهر انتخاب می شد اما قانون تغییر کرده که گفته می شود از کارکنان شهرداری انتخاب شود و برای آن نیز باید تصمیم جمع در نظر گرفته شود نه یک نفر.

پرویز سالاری عضو دیگر شورای شهر نیز با اعتراض نسبت به مطرح نشدن این موضوع در کمیسیون برنامه و بودجه شورا اظهارداشت: ما در حوزه خزانه داری دچار مشکل هستیم و رئیس شورای شهر در این هفت ماه نتوانسته یک خزانه دار انتخاب کند و تا کنون در این مورد هم توضیحی ارائه نداده است در ادامه باید این را متذکر شوم که قبل از هر تصمیم باید این تصمیم تجزیه و تحلیل و با شفاف سازی در مورد آن تصمیم گیری شود.

 

سالاری با بیان اینکه خزانه دار باید انتخابی باشد نه انتصابی و این شیوه نادرست است، بیان داشت: شورای شهر یک شورای محلی است و نباید نگاه به سمت وزارت کشور باشد زیرا می توان نگاه غیر متمرکز داشت و بر اساس مقتضیات شهر با مسئولیت و مشورت اعضا تصمیمات دیگری اتخاذ کرد.

 

رئیس شورای شهر بندرعباس در پاسخ به گفته های این عضو شورای شهر بیان داشت: نامه از قبل به کمیسیون برنامه و بودجه ابلاغ شده که اگر ارجاع نشده بود با سه امضا برای رای گیری به صحن علنی شورا نمی آمد این را هم باید یادآور شوم که در دوران ریاست خود شما در شورای شهر هم خزانه دار وجود نداشت.

 

وی خاطرنشان کرد: قانون این اجازه را داده که خزانه دار با تایید رئیس شورا از یکی از کارکنان شهرداری انتخاب شود که بنده با نظر و تشخیص خودم این انتخاب را انجام دادم.

 

کیانوش جهانبخش عضو شورای شهر بندرعباس عنوان کرد: هیچ ضرورتی ندارد که وقتی موضوعی به صورت قانونی به تصویب رسیده دوباره به صحن علنی شورا برای رای گیری بازگردد و شورای شهر در این زمینه بودجه یک بار نظر خود را بیان کرده و نباید دوباره به شورا بیایید.

در پایان این مبحث با ۵ رای این دستور کار به کمیسیون برنامه و بودجه برای بررسی بیشتر واگذار شد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان