صادرات گوجه‌فرنگی استان هرمزگان به عراق و آسیای میانه

تصاویر برداشت محصول گوجه فرنگی خارج از فصل کشور در هشتبندی هشت بندی هرمزگان

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان از صادرات گوجه فرنگی برداشت شده در استان به کشورهای عراق و آسیای میانه خبر داد.

کد خبر : 96135684        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 18 بهمن 1396

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، سید رضا امیری‌زاده بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز برداشت محصول گوجه فرنگی از اراضی کشاوررزی استان اظهار داشت: محصول گوجه فرنگی استان علاوه بر تامین نیاز داخلی و ارسال به دیگر نقاط کشور از جمله اصفهان، مشهد، تهران و قم به خارج از کشور نیز صادر می‌شود.

 

وی افزود: صادرات محصول گوجه فرنگی هرمزگان به مقصد کشورهای عراق و آسیای میانه صورت می‌گیرد.

 

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان سطح زیر کشت گوجه فرنگی در استان را 129 هزار هکتار اعلام کرد و پیش‌بینی کرد؛ امسال بیش از 500 هزار تن از این محصول در هرمزگان برداشت شود.

 

وی با بیان اینکه برداشت محصول گوجه فرنگی از اراضی کشاورزی هرمزگان تا اردیبهشت ماه ادامه دارد، گفت: شهرستان‌های بندرعباس، پارسیان، رودان، میناب ، بندرخمیر و سیریک از مناطق مهم تولید گوجه فرنگی در استان است.

 

به گزارش تسنیم استان هرمزگان بعد از بوشهر رتبه دوم تولید گوجه فرنگی خارج از فصل را در کشور دارد.

 

وسعت زمین‌های کشاورزی هرمزگان 160 هزار هکتار با تولید سالانه دو میلیون و 300 هزار تن محصول باغی و زراعی اعلام شده است.

 

محصولات خارج از فصل به آن دسته از محصولات گفته می‌شود که در فصل‌های به جز فصل‌های متبوع، در نواحی دیگر برداشت می‌شوند، بدین معنی که در ایران اگر در مرکز کشور مزارع زیر برف هستند، اما در استان‌های جنوبی برخی از گونه‌های گیاهی بارور و قابلیت محصول‌دهی دارند، از این رو به دلیل عنصر تازگی، این گونه محصولات نسبت به محصولات سردخانه‌ای مشابه خود مشتری بیشتری دارند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان