فرمانده انتظامی میناب: گروگانگیری های میناب ریشه در قاچاق مواد مخدر دارد/ گلایه از عدم همکاری استانداری

سرهنگ محمد رستمی فرمانده انتظامی میناب

فرمانده انتظامی میناب از کشف ۱۲ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون در میناب خبر داد و گفت: استانداری هرمزگان در زمینه طرد اتباع بیگانه همکاری لازم را ندارد.

کد خبر : 96134871        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 18 بهمن 1396

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، سرهنگ محمد رستمی امشب در نشستی با ارائه عملکرد 10 ماهه نیروی انتظامی میناب در حوزه‌های مختلف، به کاهش هشت درصدی سرقت‌ها در این مدت اشاره کرد و افزود: در زمینه کشف سرقت نیز 117 درصد افزایش داشته‌ایم.

 

وی گفت: در زمینه تجاوز به عنف نیز از ابتدای سال‌جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با کاهش 50 درصدی مواجه هستیم.

 

رستمی در ادامه کاهش 73 درصدی گروگان‌گیری و افزایش 13 درصدی کشف گروگان‌گیری را مورد بحث قرار داد و با اشاره به رهاسازی فرد گروگان گرفته شده طی 16 ماه پیش در میناب، اظهار داشت: این فرد در نخستین شب دی‌ماه سال‌جاری از دست گروگان‌گیرها که در یکی از کشورهای همسایه نگهداری می‌شد رها و به آغاز خانواده بازگشت.

 

رئیس پلیس میناب اضافه کرد: در جریان این پرونده سه نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

 

این مسئول اظهار داشت: در خصوص قتل در مدت 10 ماهه اخیر به علت انجام قتل دو نفر در یک حادثه آتش سوزی در سطح شهرستان با افزایش مواجه بودیم.

 

وی افزود: تشکیل پرونده ویژه چاقوکشی و قمه‌کشی در مراجع قضایی، از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دو درصد کاهش داشته است‌.

 

این فرمانده انتظامی شرق هرمزگان، در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که بیشتر گروگان‌گیری‌ها ریشه در موادمخدر و قاچاق مواد افیونی دارد، از کشف 12 تن انواع مخدر از ابتدای سال تاکنون در میناب خبر داد و گفت: در حوزه کشف مواد مخدر نسبت به سال گذشته در این مدت 14 درصد افزایش وجود دارد.

 

رستمی درباره میزان کالای قاچاق کشف شده در 10 ماهه سال‌جاری در میناب، گفت: ارزش ریالی کل کالاهای کشف شده در این مدت  113 میلیارد و 822 میلیون و 645 هزار ریال است.

 

وی ادامه داد: کشف کالای قاچاق و پرونده‌های بالای 100 میلیون تومان در 10 ماهه 200 رشد داشته که بیانگر این است که برنامه و توجه پلیس و نیروی انتظامی در میناب از برخورد با کوله بری به سمت برخورد با قاچاق عمده رفته است.

 

رستمی تعداد دسگتیر شدگان در حوزه قاچاق کالا در میناب را 445 نفر ذکر کرد و افزود: میزان دستگیرشدگان مرتبط با قاچاق کالا طی 10 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در گذشته 84 درصد افزایش یافته است.

 

فرمانده منطقه انتظامی میناب همچنین با بیان این که حضور اتباع بیگانه در سطح شهرستان از اهمیت بالایی برخوردار است و در بسیاری موارد می‌تواند زمینه‌ساز بسیاری از جرایم به ویژه جرایم امنیتی شود، گفت: دستگیری اتباع بیگانه در میناب از ابتدای سال‌جاری تاکنون 36 درصد افزایش داشته است‌.

 

وی افزود: در زمینه دستگیری و طرد اتباع بیگانه نیروی انتظامی تنهاست و استانداری همکاری لازم را ندارد.

 

رئیس پلیس شهرستان میناب در ادامه کشف مشروبات الکلی داخلی را در 10 ماهه امسال 67 درصد افزایش و مشروبات الکلی داخلی را 59 درصد افزایش اعلام کرد و گفت: طی آئینی در دهه فجر بخشی از این مشروبات الکلی کشف شده امحا می‌شود./تسنیم

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان